Hlavní navigace

Prima přehodnotila dřívější postoj k vypínání analogu

5. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
5. 10. 2009

Televize Prima se rozhodla, že chce rychleji vypínat analogové vysílače. Podobně jako Nova, i Primu k tomu nutí praktické důvody. Pouze vypnutí analogového vysílání může motivovat diváky k přechodu na digitální příjem. Rozhodli jsme se k vypnutí daleko většího počtu vysílačů, protože si myslíme, že dokud bude nějaký signál přítomen divákům, tak se nedozvíme, že je někde nějaký problém, uvedl na dnešní konferenci Milníky digitální televize v Brně technický ředitel TV Prima Patrik Slavík.

Podobný postoj prezentoval už na nedávném Kulatém stolu serveru Digizone.cz. Pro Primu je vypínání analogového vysílání jakýmsi barometrem, podle něhož lze určit, kde je nutné dořešit dokrytí oblasti. Televize Prima tak chce investovat pouze do digitálních dokrývačů v oblastech, kde větší část diváků bude mít problémy s terestrickým příjmem. Pokud by se problémy týkaly jen jednotek domácností, tak se vykrývače stavět nebudou protože jsou finančně náročné.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).