Hlavní navigace

Prima: Prima Play by měla být místem s veškerým naším videem

3. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 2. 2012

Vedení skupiny kanálů Prima dnes na neformálním setkání s novináři představilo blíže svůj nový internetový projekt Prima Play. Návštěvnost našich webů narostla za poslední dva roky poměrně masivně. Z interních výzkumů jsme zjistili, že je dobré udělat místo, kde bude dostupné veškeré naše video. Půjde o veškerou domácí tvorbu plus některé zahraniční seriály, zdůvodnil Pavel KohoutFTV Prima, který má na starosti webové aktivity Prima Group.

K TÉMATU: Prima nezůstane za Novou během jara pozadu. Tahákem je ale Prima Play

Prima bude také sázet i na využívání sociálních sítích. Chceme k lidem dostat i obsah, který doposud neznali, uvedl Kohout. K dispozici bude veškerý obsah, který vznikl od září loňského roku. Nemá cenu překlápět komplet všechno. Zatím půjde pouze o to, co se vysílalo, ale do budoucna uvažujeme i o premiérovém obsahu, konstatoval Pavel Kohout. Financování bude probíhat přes reklamu, ale pro uživatele bude obsah k dispozici zdarma, narozdíl od služby Voyo konkurenční televize Nova. Obsah by měl být dostupný co nejdříve po odvysílání, pokud možno ještě večer.

ČTĚTE TAKÉ: Videopůjčovna Primy okopíruje vzor od mateřské MTG, službu ViaPlay

Cloud23

Co se týká spolupráce s dalšími portály, kde již Prima Group působí, zatím se rušit nebude. Na YouTube například nadále zůstane Show Jana Krause. Utlumovat se bude ale například spolupráce se serverem Stream.cz. V testovacím režimu je v současné době připraveno několik tisíc videí. Distributoři začínají chápat, že internet nelze ignorovat. Co se týká akvizičních titulů, budou postupně přibývat, pochválil si Pavel Kohout a dodal: Kdybychom chtěli vstoupit na pole videopůjčovny, bylo by to pro nás zbytečně drahé.

Další podrobnosti o Prima Play připravuje server DigiZone.cz na příští úterý, kdy nabídne rozhovor s Pavlem Kohoutem

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).