Hlavní navigace

Vysílání Primy se přizpůsobí RTA, ale až od 3. února

11. 1. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2007

Televize Prima se přizpůsobí rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a upraví svoje programové schéma tak, aby odpolední vstupy pěti studií Regionální televizní agentury (RTA) nenarušovaly její pořady. Prima to oznámila v tiskové zprávě, kterou koncipovala jako „vstřícný krok, jímž reaguje na přání svých diváků“. Upravené schéma ale nabídne jen v těch regionech, kde se o kmitočty dělí se studii RTA.

Vzhledem k tomu, že do vysílání Prima TV vstupují regionální vysílatelé sdružení v síti RTA v časech, které Prima TV považuje za neoprávněné, a televizní diváci tak v těchto regionech nemají možnost vidět pořady Prima TV nepřerušené, rozhodla se Prima TV upravit v technicky nejkratším proveditelném termínu od 3. února své vysílání tak, aby nehrozilo, že diváci neuvidí programy celé, oznámila mluvčí televize Jana Malíková.

Prima nadále považuje kroky RTA, která se od Nového roku připojuje v šesti krajích České republiky tři hodiny denně do jejího celostátního vysílání, za neoprávněné. Naprosto chápeme, že jsou diváci rozčíleni, když je díl seriálu přerušen v polovině vysílání. Domníváme se, že právo je na naší straně, ale spokojenost našich diváků je naší prioritou, proto jsme k tomuto kroku přistoupili. V žádném případě ale nelze naše vstřícné gesto vykládat jako ústupek RTA, prohlásil generální ředitel Primy Aleksandras Cesnavicius.

Televize nyní čeká na doručení písemného rozhodnutí RRTV, které Primě úpravu programového schématu přímo nařizuje. Pak budeme zvažovat své další kroky, říká Cesnavicius. Podle verdiktu rady by měla Prima vysílání upravit nejpozději do tří dnů od obdržení písemného vyrozumění RRTV. Lhůtu si televize může prodloužit tím, že nepřevezme doporučenou zásilku a vyzvedne si ji později na poště.

UXD

A jak bude upravené vysílací schéma Primy vypadat? Televize nasadí pořady do odpoledního bloku tak, aby od třetí do šesté hodiny odpoledne běžely v hodinových blocích. Program Prima TV ve všední den bude vypadat následovně: 15:00 – 16:00 seriál Chameleon, 16:00 – 16:55 seriál Diagnóza: Vražda, 16:55 – 17:50 Ve jménu zákona, 17:50 – 17:55 Prima televize, 17:55 – 18:00 Minuty regionu, přiblížila Malíková. Toto vysílání kromě pořadů „Prima televize“ a středočeských Minut regionu, které uvidí diváci v Praze a středních Čechách, naladí všechny domácnosti s výjimkou regionů, kde vysílá RTA.

V Jihočeském, Královéhradeckém, Pardubickém, Moravskoslezském, Zlínském a Jihomoravském kraji poběží od 16:00 do 18:00 odpojovaný program RTA. Upravíme také víkendové vysílání, aby pořady nebyly rušeny před koncem, slíbila Malíková. Prima se zároveň dohodla s regionálními studii sdruženými ve společnosti Regio media, která patří stejnému majiteli jako Prima, a libereckou televizí Genus, že se jejich regionální vstupy do celostátního programu Primy od února přesunou z doby před sedmou hodinou večer na čas před šestou hodinou večer. Délka vstupů těchto studií zůstane zachovaná na 11 minutách denně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.