Hlavní navigace

Prima se dostane k novému videoobsahu, její spolumajitel získal podíl v hráčské ESL

2. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Akvizice by nám měla do budoucna pomoci ještě více rozšířit nabídku našeho eSport obsahu, který pravidelně a s velkým úspěchem nasazujeme,“ uvedla mluvčí Primy Marie Fianová.

Přísun nového videoobsahu ze stránek eslgaming.com zaměřených výhradně na on-line zábavu může mediální skupina Prima v budoucnu očekávat zejména pro web kanálů Prima Cool i samotnou tematickou stanici. Její poloviční vlastník, švédská MTG, oznámila včera 74% odkup podílu společnosti Turtle Entertainment, která je provozovatelem zmíněného portálu, který v průběhu letošního roku přilákal už 260 milionů unikátních uživatelů. Značka ESL se zaměřuje výhradně na oblast „esports“, která láká především mladé hráče a mladou generaci obecně.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: MTG ohlásila spuštění VideoRange, reklamního systému pro své videoslužby. Bude i v Česku

Akvizice by nám měla do budoucna pomoci ještě více rozšířit nabídku našeho eSport obsahu, který pravidelně a s velkým úspěchem nasazujeme na webu Prima Cool a do budoucna i na stanici Prima Cool, sdělila pro DigiZone.cz Marie Fianová, tisková mluvčí společnosti FTV Prima, která kanály pod hlavičkou Prima provozuje. Akvizice MTG odráží podle švédské skupiny také dlouhodobou strategii v budování televizní zábavy a on-line videa orientovaného na sport. MTG už je provozovatelem podobně orientovaného webu Viagame.com a oblast pokrytí takzvaného eSportu chce nadále posilovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.