Hlavní navigace

Prima spustí na podzim hybridní vysílání HbbTV, chce nabídnout archiv pořadů

7. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Hybridní vysílání televize Prima by mělo být dostupné na všech kanálech v pozemním vysílání, tedy v multiplexech 2 a 3 i v pražské Regionální síti 12.

Jednou z podzimních novinek televize Prima bude i spuštění takzvaného hybridního vysílání HbbTV. Mediální skupina vnímá tuto technologii jako skvělou příležitost do budoucna pro rozvoj svých obchodních plánů. Tou nejzajímavější informací pro naše čtenáře by však měl být fakt, že na platformě HbbTV chce nabídnout i on-line archiv svých pořadů, tedy službu Prima PLAY. Stát by se tak mělo nejpozději do konce roku, konkrétně v průběhu listopadu nebo prosince. Technologii už si v minulosti Prima vyzkoušela několikrát.

Z ARCHIVU: Prima opět testuje hybridní vysílání, podrobnosti prozrazovat nechce

Hybridní vysílání televize Prima by mělo být dostupné na všech kanálech v pozemním vysílání, tedy nejen na vlajkové stanici, ale i programech Prima COOL, Prima love a Prima ZOOM, tedy v multiplexech 2 a 3, které spravují České Radiokomunikace. HbbTV příznak by se brzo mohl objevit i divákům, kteří přijímají Primu HD a Primu COOL HD z pražské Regionální sítě 12. Druhá nejsledovanější česká komerční televize naopak nepočítá z důvodu nízké penetrace odpovídajících přijímačů prozatím s nasazením technologie v kabelových sítích a u satelitních operátorů.

MM AI t

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize testuje v hybridním vysílání audio i video formáty včetně 4K

Prima bude v průběhu podzimu s technologií „koketovat“ a divákům se tak pravděpodobně symbol červeného tlačítka bude objevovat prozatím náhodně. V uplynulých dnech si televize HbbTV vyzkoušela například při příležitosti uvedení nového animovaného filmu studia Pixar s názvem V hlavě. Šlo o jednoduchou aplikaci, kdy se na obrazovce objevila grafika tohoto snímku, a po stisknutí červeného tlačítka následně informace o jednotlivých postavách. Primě do budoucna může pomoci HbbTV v oblasti reklamy. Vyloučeno není i cílení na jednotlivé diváky prostřednictvím IP adres.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).