Hlavní navigace

Prima spustila svou novou televizi, diváci už ale očekávají její další program

21. 11. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Tento týden získala licenci stanice Prima Comedy Central. Společnost MTV Networks by ji měla divákům představit v polovině prosince.

Prima Comedy Central má licenci

Terestrickou licenci na období 12 let získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na jejím posledním zasedání nová televize Prima Comedy Central. Držitelem licence je společnost MTV Networks. Samotná firma FTV Prima, která je v tuto chvíli provozovatelem kanálů Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom a od pátku také Prima Max, propůjčí televizi pouze svůj název. Veškerý obsah dodá mediální gigant Viacom. Prima Comedy Central se má objevit v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting a odstartuje 15. 12.

Podle vlastní charakteristiky má být Prima Comedy Central stanicí zaměřenou na americkou produkci s rozsahem vysílání dvacet až čtyřiadvacet hodin denně. Program bude k dispozici v češtině a jeho vysílání bude určeno výhradně pro území České republiky. Doufám, že technologie bude fungovat tak, jak má, a tuto stanici se nám podaří spustit bez problémů. Stanice by měla být dostupná mimo jiné na satelitu, uvedl na říjnové tiskové konferenci FTV Prima Bartosz Witak z Viacomu. Stanice bude dostupná i v nabídkách kabelových a IPTV služeb.

Lukáš Polák: Prima Comedy Central získala licenci, zamíří i do bezplatného DVB-T

Odstartovala Prima Max

Svůj pátý televizní kanál, filmovou stanici Prima Max, spustila v pátek skupina FTV Prima. Počtem volně šířených programů se tak vyrovnává konkurenční Nově, na rozdíl od ní ale zůstává věrná výhradně vysílacím sítím Českých Radiokomunikací. Prima Max obsadila poslední volnou pozici v celoplošném multiplexu 3 poté, co z něj operátor „vykázal“ regionální stanice – v Praze a středních Čechách Sport 5, na jihu Čech Jihočeskou televizi, ve východních a části severních a středních Čech Východočeskou televizi V1 a v Moravskoslezském kraji ostravskou televizi Polar. Ne všude se ale podařilo regionální vysílání ukončit k datu startu Primy Max, takže na Ostravsku se dnes vysílání nového programu Primy v DVB-T nedočkají.

Ostravská televize Polar si s Českými Radiokomunikacemi vyjednala tříměsíční výpovědní lhůtu a po celou její dobu bude souběžně vysílat jak ve stávajícím multiplexu 3, tak nově i v multiplexu 4, do kterého se stěhuje. Prima Max tak na Ostravsku vstoupí do DVB-T až začátkem února příštího roku. Naopak provozovatelé kabelových a IPTV služeb nový program Primy zařadily již od pátku, pokud tak již neučinili dříve formou promosmyčky. Řada operátorů placených služeb nabídne Primu Max dokonce v HD verzi, podobně jako hlavní kanál Primy nebo Primu Cool a Primu love.Nový kanál Prima Max bude šířen ve většině kabelových a IPTV systémů v HD kvalitě. Z velkých operátorů můžeme jmenovat například UPC,sdělila na dotaz serveru DigiZone.cz mluvčí FTV Primy Gabriela Semová.

Jan Potůček: Startuje Prima Max. Slibuje i Výměnu manželek a reprízy Krause, Klímy a Hrušky

Lukáš Polák: Sedmý televizní kanál mediální skupina Prima zatím nechystá, soustředí se na on-line

Mňam TV skončila v Regionální síti 8

České Radiokomunikace ukončily ve čtvrtek 19. listopadu distribuci Mňam TV v Regionální síti 8. V tuto chvíli je tak možné díky pozemnímu vysílání tuto stanici možné naladit pouze v multiplexu 4 operátora Digital Broadcasting, za nímž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek. Mňam TV tak odpadla zbytečná platba za paralelní distribuci. Šíření v Regionální síti 8, která pokrývá přibližně 57 % populace, se tak pro ni stalo po vstupu do celoplošného multiplexu 4 de facto zbytečnou.

Na celorepublikové úrovni je tak v tuto chvíli šířeno v Regionální síti 8 šest televizí. Jde o Óčko Expres, TV Noe, Barrandov Muzika, Regionálnítelevize CZ, Sport 5 a TV8. Distribuci v tomto multiplexu si po odchodu z „trojky“ zvolila i Východočeská televize V1. Naopak Jihočeská televize a ostravský Polar se po zařazení programové pozice s Primou Max soustředí na multiplex 4 již zmiňovaného operátora Digital Broadcasting. Tuto síť využívají i televize Zak, BTV, TV Slovácko a TV Morava.

Lukáš Polák: Paralelní vysílání Mňam TV v DVB-T skončilo, naladíte už ji pouze v multiplexu 4

Stručně

Z přechodu na nový systém pozemního digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T2 se stává docela zajímavé terno pro všechny zainteresované subjekty. Expertní skupina při ministerstvu průmyslu a obchodu, která připravuje návrh Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, se dala do vyčíslování celkových nákladů a dospěla k jedenáctimístným sumám.

Jan Potůček: Přechod na DVB-T2 vyjde Česko na desítky miliard, stát ale vydělá na DPH

Po přibližně roce a půl přestane vysílat placený tematický kanál C8, který provozovala společnost AMC Networks International – Central Europe a jenž nabízel průřez veškerým obsahem, který stanice tohoto provozovatele nabízejí.

Lukáš Polák: Placený kanál C8 skončí, dětská televize Minimax dostane větší prostor

Kabelový operátor UPC Česká republika zařadil do nabídky UPC Digital kanály Telka HD, Smíchov HD, Prima Zoom HD, Prima love HD a Prima Max HD. Jak upozornili v diskusním fóru DigiZone.cz jeho čtenáři, za tímto účelem byl o uplynulém víkendu otevřen nový digitální multiplex na frekvenci 562 MHz (kanál 32).

Lukáš Polák: Prima Max HD, Smíchov HD, Telka HD a další nově v digitální kabelové síti UPC

Videoslužba Google Movies od počátku tohoto týdne výrazně zvětšila svou dostupnost. K dispozici je nejen prostřednictvím televizorů s operačním systémem Android a na odpovídajících mobilních zařízeních, nově ji mají ve své nabídce i zobrazovače jihokorejského výrobce LG Electronics.

Lukáš Polák: Videopůjčovna Google Movies pronikla do televizorů LG, podporuje WebOS i NetCast

Rozhlasová taneční stanice Dance Rádio patřící do portfolia společnosti Lagardère Active Česká republika začala testovat svůj nový vysílač v Brně. Po několika dnech pak vysílání v této lokalitě přešlo přímo od informací od provozovatele do ostrého režimu.

Lukáš Polák: Dance Rádio testuje v Brně svůj nový vysílač, dva už má v Praze

BRAND23 Workshop

Nelehkou pozici bude mít na Štědrý den jinak každoročně suverénní první program České televize. Premiérové pohádce Korunní princ sice nebude konkurovat TV Nova, ovšem proti Třem oříškům pro Popelku nasadí premiérový film Tři bratři. Nejsledovanější komerční stanice to v pátek oznámila prostřednictvím tiskové zprávy.

Lukáš Polák: Nova dá na Štědrý den Tři bratry od Svěráka, nasadí premiéru stejně jako ČT 1

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).