Hlavní navigace

Prima spustila v testovacím režimu první hybridní aplikace pro přijímače s HbbTV

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – Hybridní vysílání Primy je dostupné v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací a v pražské Regionální síti 12. K dispozici je i klientům kabelové televize UPC.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost FTV Prima, provozovatel kanálů pod hlavičkou Prima, spustila včera v testovacím režimu první hybridní aplikace na bázi technologie HbbTV. K jejich využívání je zapotřebí přijímač – televizor, případně set-top-box – s podporou tohoto standardu. Na testovací provoz upozorňuje nejen textová informace umístěná v pravé horní části obrazovky, ale také skutečnost, že v době psaní tohoto textu nebylo aktivní červené tlačítko, čili uživatel nebyl v první fázi na přítomnost aplikací upozorněn.

ČTĚTE TAKÉ: MasterCard propagovala skrze hybridní vysílání Primy program Priceless Specials

Prima nabízí ve zkušebním režimu v hybridním vysílání dvě aplikace – videoarchiv Prima Play a vylepšeného elektronického programového průvodce (EPG). Prima Play je překlopenou internetovou podobou známou z webové stránky: http://play.iprima.cz/. Aplikace je po grafické stránce povedená a uživatel se v ní jednoduše orientuje. Doladit bude naopak potřebovat EPG, které neobsahuje úvodní obrázek a chybí v něm například i anotace jednotlivých pořadů, které by aplikaci jistě prospěly.

Našli jste v článku chybu?