Hlavní navigace

Prima vypne pražské dokrývače zřejmě už při konci analogu na Žižkově

31. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
31. 3. 2009

Šéf digitalizace ČT Pavel Hanuš dnes na Kulatém stolu o digitalizaci řekl, že veřejnoprávní televize pravděpodobně v Praze nepoužije pro pokrytí určitého území nějaký dokrývač. Na otázku, zdali Nova vypne analogové dokrývače v Praze, odpověděl Petr Dvořák, generální ředitel, že takové rozhodnutí ještě nepadlo. Myslíme si, že pokrytí by mělo být definováno už v době, kdy se pokrývá. Toto je v TPP špatně popsáno, konstatoval Dvořák.

Jmenovec z ČTÚ řekl, že operátor spolu s provozovatelem může dokrývání upravovat. Pavel Hanuš z České televize konstatoval, že není možné dělat dokrývání do doby, dokud nejsou hlavní digitální vysílače v provozu. Patrik Slavík z televize Prima prohlásil, že vykrývače komerční dvojka napojuje na primární vysílače, takže se počítá s jejich vypnutím ke stejnému datu. V našem sdělení, které vkládáme do vysílání, upozorňujeme diváky v běžícím textu, že o signál přijdou, dodal Slavík.

KL24

Nebyl by pro Novu problém pokračovat v Praze v souběhu analogu a digitálu? Generální Dvořák konstatoval, že byl, ale pokud by nebylo dostatečné pokrytí, Nova je do něj ochotna investovat. Pokud se podle ředitele bude vypínat, budou i ve financích komerční jedničky určité úspory. Pavel Hanuš z České televize řekl, že celý problém je v tom, že celý přechod se dělá pro diváky nebo skrytě technicky dokonale.

Když jsme začali vysílat na nové frekvenci, tak jsme byli zavaleni dopisy, že byl na Opavsku ztracen příjem digitálního multiplexu 1, proto jsme se rozhodli zainventovat a spustit Hošťálkovice dříve, řekl Hanuš. Co se týká vypínání analogu v této oblasti, dojde k němu až tehdy, když se zahájí šíření digitálního signálu s dalších vysílačů. Šéf digitalizace ČT prohlásil, že jde sice o ne úplně ideální řešení, ale jiná možnost není.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).