Hlavní navigace

Prima zjednodušuje strukturu své skupiny. Chce ušetřit

20. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 10. 2010

Ředitel televize Prima Marek Singer již delší dobu pracuje na zjednodušení struktury celé skupiny. Uvedl to pro ekonomický deník E15. Cílem je mimo jiné ušetření nákladů. Česká komerční dvojka už konkrétně rozhodla o zániku tří subjektů – regionální televize Dakr, divize TV Prima Support, s.r.o., která se orientovala na televizní tvorbu, a Prima Plus zapsaná v Obchodním rejstříku především pro reklamní a realitní činnost.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Chomutovská televize R1 Dakr přišla o licenci, Prima ji sloučila s R1 Lyrou

Regionální televize Dakr přišla o licenci již začátkem ledna letošního roku. Prima se ji tehdy rozhodla sloučit se severočeskou R1 Lyrou. Společnost však podle deníku E15 fungovala ještě do konce července a skončila ve ztrátě 272 tisíc korun. V rámci přechodu na digitální vysílání na ni nezbyl vysílač, uvedl také jeden z důvodů pro ukončení tohoto projektu finanční ředitel Primy Vladimír Pořízek. Singer předpokládá, že pokud se neobjeví nějaký problém, poslední z firem, Prima Plus, ukončí činnost ještě v letošním roce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).