Hlavní navigace

Prima Zoom, čtvrtý program Primy, získal licenci pro pozemní a satelitní vysílání

31. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový kanál skupiny FTV Prima se zaměří na dokumenty, dokumentární seriály a magazíny. Vysílat bude celoplošně, minimálně 15 hodin denně.

Licenci pro celoplošné pozemní a satelitní digitální vysílání získal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) čtvrtý program Primy, dokumentární kanál Prima Zoom. Podle radních by mělo jít o tematickou stanici, která bude nabízet několik podobných žánrů – dokumentární seriál, dokumentární film, magazín a další typy pořadů. Zpočátku by měl vysílat 15 hodin denně, později přejde na celodenní vysílání.

K TÉMATU: Prima Life, Prima Zoom, Prima Clever nebo Prima 4: názvy pro čtvrtý kanál Primy

Prima Zoom by se podle informací serveru DigiZone.cz měla objevit v celoplošném pozemním multiplexu 3, který prostřednictvím společnosti Czech Digital Group provozují České Radiokomunikace. V této síti už vysílá ženský kanál Prima love. Televizi začne od chvíle, kdy FTV Prima převezme písemné rozhodnutí o udělení licence, běžet 360 denní zákonná lhůta pro zahájení vysílání.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Prima finalizuje přípravy na spuštění čtvrtého kanálu. Vysílání může zahájit ještě letos

Prima zatím termín startu čtvrtého kanálu nekomentovala, podle dřívějších vyjádření generálního ředitele Marka Singera uvažuje buď o konci letošního nebo začátku příštího roku. Dosavadní dva tematické kanály Primy startovaly vždy na jaře. Zaměření na dokumenty Prima zvolila kvůli zajímavým výsledkům sledovanosti ČT 2, která v některé dny dokáže právě dokumenty oslovit i víc než 300 tisíc diváků.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).