Hlavní navigace

Prima Zoom má odstartovat v lednu. Její podíl na trhu by mohl být časem okolo 3 %

Lukáš Polák

Prima Group má pro plánovaný dokumentární kanál jak satelitní, tak především zemskou licenci. Program bude šířen v terestrickém multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group.

Doba čtení: 1 minuta

Vedení společnosti FTV Prima poprvé prozradilo plánovaný termín spuštění dokumentárního kanálu Prima Zoom. Stalo se tak ústy obchodního ředitele Prima Group Martina Konráda pro aktuální vydání oborového magazínu Marketing&Media. Nový kanál chceme launchovat v lednu, uvedl a dodal, že stanice má podle jeho názoru potenciál časem dosáhnout podílu na trhu okolo tří procent. Prima získala minulý týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro tento kanál jak na zemské tak i satelitní šíření.

K TÉMATU: Proč bude Prima Zoom dokumentárním kanálem? Protože Viasat

Konrád také v rozhovoru potvrdil, že Prima počítá se zvýšením cen za reklamu. Stále je v ceně mezi námi a konkurencí určitý rozdíl, o kterém si však myslíme, že v tuto chvíli je větší, než vyplývá z podílů na sledovanosti, konstatoval obchodní ředitel FTV Prima. Tím, jak se sledovanost obou skupin čím dál více přibližuje, tak mizí prémium, které bylo obsaženo v ceně konkurence. To prémium je dnes mnohem vyšší, nežli o kolik je lepší její sledovanost a afinita (blízkost nebo vzájemný vztah, pozn. red.). A my to chceme narovnat, doplnil.

Našli jste v článku chybu?