Hlavní navigace

Prima Zoom má odstartovat v lednu. Její podíl na trhu by mohl být časem okolo 3 %

5. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prima Group má pro plánovaný dokumentární kanál jak satelitní, tak především zemskou licenci. Program bude šířen v terestrickém multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group.

Vedení společnosti FTV Prima poprvé prozradilo plánovaný termín spuštění dokumentárního kanálu Prima Zoom. Stalo se tak ústy obchodního ředitele Prima Group Martina Konráda pro aktuální vydání oborového magazínu Marketing&Media. Nový kanál chceme launchovat v lednu, uvedl a dodal, že stanice má podle jeho názoru potenciál časem dosáhnout podílu na trhu okolo tří procent. Prima získala minulý týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro tento kanál jak na zemské tak i satelitní šíření.

UXD

K TÉMATU: Proč bude Prima Zoom dokumentárním kanálem? Protože Viasat

Konrád také v rozhovoru potvrdil, že Prima počítá se zvýšením cen za reklamu. Stále je v ceně mezi námi a konkurencí určitý rozdíl, o kterém si však myslíme, že v tuto chvíli je větší, než vyplývá z podílů na sledovanosti, konstatoval obchodní ředitel FTV Prima. Tím, jak se sledovanost obou skupin čím dál více přibližuje, tak mizí prémium, které bylo obsaženo v ceně konkurence. To prémium je dnes mnohem vyšší, nežli o kolik je lepší její sledovanost a afinita (blízkost nebo vzájemný vztah, pozn. red.). A my to chceme narovnat, doplnil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.