Hlavní navigace

Prima Zoom: pár zajímavostí z tohoto týdne

18. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Prima Zoom
UVNITŘ GALERIE – Stanice přichystala pestrou paletu témat od antického Říma přes vzdušné souboje až po radioaktivní černobylské vlky.
  • 18. 7., 20:00 – Velké vlakové putování IV – Ze Sofie do Istanbulu – Michael Portillo vybírá vlakové spoje napříč celou Evropou a vyzbrojen historickým Bradshawovým průvodcem z roku 1913 podniká dobrodružná putování.
  • 20. 7., 22:00 – Zkáza plošiny Piper Alpha – V červenci 1988 došlo v Severním moři na vrtné plošině k tragické události, která se stala nejhorší a nejvražednější ropnou katastrofou mimo pevninu.
  • 21. 7., 21:00 – Vzdušné souboje: Kdo s koho – F-86 Sabre versus MIG-15 – Setkáte se i s pilotními esy, která se díky svému umění zapsala do letecké historie.
  • 21. 7., 22:00 – Vlci v Černobylu – Co se stane s přírodou po jaderné havárii? A jak se její divocí obyvatelé vypořádají se světem, který zdědili po uprchlých lidech? Ze zakázané „mrtvé“ zóny se kupodivu stal post-nukleární ráj hustě zabydlený bobry, zubry, koni, ptáky nebo sokoly. A tomu všemu vládnou radioaktivní vlci…
  • 23. 7., 20:00 – David Attenborough: Život savců – Vychutnejte si příběh 40 tisíc druhů, které přežily dinosaury a rozšířily se i do nejvzdálenějších koutů Země.
  • 23. 7., 22:00 – Římské impérium: Nebezpečí na hranicích – Před dvěma tisíci let pokrývaly téměř celou Evropu silně opevněné hranice. Opevnění se táhlo od severní Británie až k Černému moři. Čeho se obávali mocní Římané?
  • 24. 7., 20:00 – Přežít v divočině – Učitel vědeckých oborů Phill Breslin se rozhodl přežít v australské divočině vyzbrojený pouze starověkým věděním a mozkem, se kterým se narodil.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.