Hlavní navigace

Prima Zoom přejde od 6. května na celodenní vysílání, nabídne o hodinu více premiér

Lukáš Polák

Prima Zoom je dostupná v rámci zemského vysílání, v nabídkách řady kabelových a IPTV operátorů a také na satelitu v nabídkách CS Link a Skylink. Její zařazení už avizoval i freeSAT od UPC.

Doba čtení: 1 minuta

Na čtyřiadvacetihodinové vysílání přejde od 6. května zatím poslední kanál z rodiny společnosti FTV Prima, dokumentární Prima Zoom. Podle programového ředitele celé televizní skupiny Petra Vladyky tak televize vychází vstříc především svým divákům. Jako každý ambiciózní poskytovatel televizní i internetové zábavy reagujeme na přání a poptávku velké většiny svých diváků. Rozhodně nechceme usnout na vavřínech mimořádného úspěchu prvních dvou měsíců vysílání, konstatoval Vladyka. Ve vysílání Primy Zoom se zároveň objeví i větší počet premiér a nové tematické bloky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Satelitní služba freeSAT rozšíří nabídku o Primu Zoom, Travel Channel HD a Dajto

Je pravděpodobně, že FTV Prima k tomuto kroku přistupuje také proto, aby zastavila částečně klesající zájem o tuto stanici. Zatímco v únoru Prima Zoom startovala jako nejúspěšnější program digitalizace a byla nejsledovanějším kanálem mediální skupiny hned za Primou family, v posledních týdnech se umisťuje až za Primou Cool a občas ji dohání ve sledovanosti i Prima love. Věřím, že rozšíření tematických bloků i počtu premiér, tak jak je naši diváci chtějí, přispěje k dalšímu růstu tohoto ojedinělého kanálu, potvrdil programový ředitel FTV Prima Petr Vladyka.

GLOSA JANA POTŮČKA: Prima Zoom: meteor, který zazářil a pomalu hasne

Ve vysílání Primy Zoom se nově objeví následující dokumentární bloky: „Zázraky vědy a techniky“, „Záhady a konspirace“, „Zločin pod lupou“ a „Cestovatelé a dobrodruzi“. Dále dojde k osamostatnění „Ztraceného světa dinosaurů“ a zdvojnásobeny budou nejžádanější bloky o historii a zvířatech. Říše zvířat bude ještě úchvatnější a přidá se „Volání divočiny“ a přijde dějinný blok „Odkaz dávných civilizací“, slibuje PR manažer Primy Filip Budák. Místo dosavadních sedmi kategorií jich bude mít divák k dispozici dvojnásobek. Premiérový blok poběží denně od 18 do 22 hodin, tzn., že každých 24 hodin se objeví jedna premiérová šedesátiminutovka navíc.

Našli jste v článku chybu?