Hlavní navigace

Primě se daří v pondělí dotahovat Novu, ale jen u publika staršího 15 let

20. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 9. 2011

Pondělní programové schéma Primy slaví v září úspěchy. V nejširší cílové skupině diváků starších 15 let se Prima v celodenním podílu na publiku dotahuje na Novu. Rozdíl mezi oběma nejsledovanějšími českými komerčními televizemi je necelých pět procentních bodů. Ne jinak tomu bylo i tento týden, kdy Nova dosáhla za pondělí podílu 25,64 procenta a Prima 20,98 procenta. Obdobný výsledek obě televize vykázaly i minulé pondělí.

K TÉMATU: Prima minulý týden opět nejvýš v letošním roce, Nova stále pod 30%

Prima v pondělí boduje svým vztahovým seriálem Cesty domů, minisérií Rodinka a improvozační show Partička, přičemž všechny tyto pořady vysílá premiérově. Nova v pondělí večer vsadila na původní sitcom Comeback a opakování vlastního seriálu Comeback a Dr. House. U Comebacku je problém, že i když Nova nasazuje nové díly, dřívějším mícháním repríz a premiér zmátla diváky natolik, že nikdy netuší, kdy uvidí premiéru a kdy díl, který už sledovali, popsal potíž pondělní sledovanosti Novy jeden z jejích bývalých zaměstnanců.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Podzimními tahouny zůstávají Soukromé pasti, Talent i Vyprávěj. Neděli vyhrála Nova

V cílové skupině diváků od 15 do 54 let, na kterou primárně cílí Nova, se ale této televizi daří držet před Primou velký odstup. Toto pondělí v ní Nova dosáhla celodenního průměrného podílu 29,7 procenta, zatímco Prima jen 17,42 procenta.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).