Hlavní navigace

Připojení k Internetu během letu nabídne také AirTran Airways

28. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezdrátové připojení k Internetu nabídne během letu na palubě svých letadel také společnost AirTran Airways. Nízkonákladová letecká společnost si od zavedení této služby slibuje příliv nové klientely. Připojení k Internetu za poplatek bude dostupné na palubě všech 136 strojů typu Boeing 737 a Boeing 717, které AirTran Airways provozuje. Chce tím prý dát cestujícím jistotu, že Internet bude na palubě k dispozici, nehledě na trase konkrétního letu. Myslíme si, že to pro aerolinie začíná být…

Bezdrátové připojení k Internetu nabídne během letu na palubě svých letadel také společnost AirTran Airways. Nízkonákladová letecká společnost si od zavedení této služby slibuje příliv nové klientely. Připojení k Internetu za poplatek bude dostupné na palubě všech 136 strojů typu Boeing 737 a Boeing 717, které AirTran Airways provozuje. Chce tím prý dát cestujícím jistotu, že Internet bude na palubě k dispozici, nehledě na trase konkrétního letu. Myslíme si, že to pro aerolinie začíná být nezbytností, uvedl Bob Fornaro, ředitel společnosti.

Připojení bude k dispozici po dosažení výšky tří kilometrů. Zákazníci za něj zaplatí od osmi do třinácti dolarů. Přístup k Internetu však nebude neomezený. AirTran Airways počítá s filtrací VoIP služeb a stránek pro dospělé. Potřebná úprava jednoho letounu vyjde na 100 000 dolarů, ale instalace zařízení se prý dá zvládnout během noční zastávky na letišti. Prezentační let však poukázal na problém v podobě absence zásuvek pro napájení notebooků. Cestující si tedy budou muset vystačit jen se svou baterií. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.