Hlavní navigace

Příští verze Windows bude podporovat i ARM procesory

6. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft v rámci CES 2011 potvrdil to, o čem se spekulovalo už několik týdnů. Jde konkrétně o podporu ARM procesorů. Microsoft uvedl, že příští generace jeho systému bude vedle procesorů od Intelu či AMD podporovat také ARM procesory. Těm se zatím vede dobře na poli přenosných zařízení, ale očekává se jejich masivní nástup i v oblasti osobních počítačů. Například Intel přiznává, že se mezi platformami schyluje k tvrdému boji.

Microsoft v rámci CES 2011 potvrdil to, o čem se spekulovalo už několik týdnů. Jde konkrétně o podporu ARM procesorů. Microsoft uvedl, že příští generace jeho systému bude vedle procesorů od Intelu či AMD podporovat také ARM procesory. Těm se zatím vede dobře na poli přenosných zařízení, ale očekává se jejich masivní nástup i v oblasti osobních počítačů. Například Intel přiznává, že se mezi platformami schyluje k tvrdému boji.

Zprávu z CES 2011 lze ale částečně hodnotit jako zklamání. Podle některých indícií měl Microsoft na tomto ročníku této tradiční výstavy ukázat upraveno verzi Windows 7, která by se na trhu objevila už letos. Microsoft však pouze oznámil, že s podporou ARM procesorů počítá až u nástupnického systému, o kterém se zatím mluví jako o Windows 8. Ten by se měl objevit někdy za dva roky.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.