Hlavní navigace

Přituhuje: Další stanovisko poskytovatelů Internetu ke službě Internet 99

17. 2. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pondělí odstartovaná "opoziční akce" 16 velkých poskytovatelů připojení zatím nevedla k žádnému pokroku, SPT TELECOM s nimi dokonce odmítl jednat. Napětí se proto stupňuje a poskytovatelé připojení poněkud přitvrzují. Svědčí o tom jejich nové společné prohlášení.

Stanovisko poskytovatelů Internetu ke službě Internet 99

Čeští poskytovatelé Internetu (dále jen ISP) nesouhlasí s postupem SPT TELECOM a.s. při zavádění tarifu Internet 99, který v rozporu s prohlášeními SPT TELECOM a.s. neposkytuje levnější připojení uživatelům Internetu.

Záměrem českých poskytovatelů Internetu je přimět SPT TELECOM a.s. k jednání o podobě služby Internet 99 tak, aby služba byla vždy a pro všechny uživatele Internetu levnější než stávající způsob tarifikování.

Argumentaci SPT TELECOM a.s. ke stanovisku českých poskytovatelů ze dne 15.2.1999 považují ISP za účelovou, zkreslenou a poškozující zájmy českých uživatelů Internetu.

Stávající situace je důsledkem zneužití monopolního chování SPT a proto se ISP snaží všemi dostupnými legitimními prostředky SPT TELECOM a.s. přimět k jednání o službě Internet 99.

Poskytovatelé zvažují možnosti konkrétních akcí proti SPT TELECOM a.s., od vypovězení propojovacích dohod s SPT TELECOM a.s., až po bojkot přístupu jeho zákazníků ke zdrojům umístěným na sítích ostatních českých poskytovatelů Internetu.

ISP zvažují vyloučení SPT TELECOM a.s. ze sdružení NIX.CZ z.s.p.o na základě porušení stanov a podání podnětu na Úřad pro hospodářskou soutěž pro soustavné porušování pravidel hospodářské soutěže s cílem zneužívání monopolního postavení.

V případě, že SPT TELECOM a.s. nezahájí jednání do 24.2.1999, jsou čeští poskytovatelé připraveni postupně realizovat výše uvedená opatření.

Poskytovatelé i nadále věří, že se jim společně s SPT TELECOM a.s. podaří nalézt řešení, které přispěje k rozvoji Internetu v České republice.

MM socky3


Marek Antoš


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.