Hlavní navigace

Přizpůsobení poplatku za TV moderním technologiím vláda nechystá

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 11. 2008

Česká televize prý nakonec nebude vybírat od lidí koncesionářské poplatky za to, že používají připojení internetu k počítači. Informoval o tom server Aktuálně.cz. ČT sice takovou variantu chtěla navrhnout vládě, ale ministerstvo kultury i politici z mediální komise jsou proti tomuto kroku. Veřejnoprávní médium tedy nakonec na změnách trvat nebude, stejně jako za ně nebude u vlády lobbovat. Podle našich odhadů by u fyzických osob šlo o stovky, možná dokonce desítky lidí. Pouze jsme se vyjádřili k dotazu ministerstva, konstatoval mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Veřejnoprávní televize chtěla, aby poplatky platili lidé, kteří nejsou majiteli televizních karet v počítači a televizoru, ale mají připojení k internetu. ČT tento krok zdůvodňovala tím, že velká část obsahu z vysílání je už nyní dostupná na síti v televizní kvalitě, která zde dříve nebyla. I když, jak je patrné, návrh nakonec neprojde, není jasné, jakou výši poplatku si médium z Kavčích hor za tento druh přenosu představovalo. Připomínky totiž ještě nejsou hotové. Úřad Václava Jehličky už se nechal slyšet, že přizpůsobení poplatků moderním technologiím, tedy zpoplatnění televize v mobilu nebo přes internet nechystá, konstatuje server.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).