Hlavní navigace

Přizpůsobení poplatku za TV moderním technologiím vláda nechystá

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2008

Česká televize prý nakonec nebude vybírat od lidí koncesionářské poplatky za to, že používají připojení internetu k počítači. Informoval o tom server Aktuálně.cz. ČT sice takovou variantu chtěla navrhnout vládě, ale ministerstvo kultury i politici z mediální komise jsou proti tomuto kroku. Veřejnoprávní médium tedy nakonec na změnách trvat nebude, stejně jako za ně nebude u vlády lobbovat. Podle našich odhadů by u fyzických osob šlo o stovky, možná dokonce desítky lidí. Pouze jsme se vyjádřili k dotazu ministerstva, konstatoval mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Veřejnoprávní televize chtěla, aby poplatky platili lidé, kteří nejsou majiteli televizních karet v počítači a televizoru, ale mají připojení k internetu. ČT tento krok zdůvodňovala tím, že velká část obsahu z vysílání je už nyní dostupná na síti v televizní kvalitě, která zde dříve nebyla. I když, jak je patrné, návrh nakonec neprojde, není jasné, jakou výši poplatku si médium z Kavčích hor za tento druh přenosu představovalo. Připomínky totiž ještě nejsou hotové. Úřad Václava Jehličky už se nechal slyšet, že přizpůsobení poplatků moderním technologiím, tedy zpoplatnění televize v mobilu nebo přes internet nechystá, konstatuje server.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.