Hlavní navigace

Pro Bobošíkovou není kandidatura na post ředitele ČT prioritou

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
30. 10. 2008

V únoru a také v květnu vás server DigiZone.cz informoval o plánech europoslankyně Jany Bobošíkové, která měla zájem o post generálního ředitele v České televizi. Tomu současnému, Jiřímu Janečkovi, totiž vyprší šestiletý mandát příští rok v červenci. Jak to tak ale vypadá, Bobošíková kandidovat nakonec nebude, alespoň to není pro ni priorita. Vyplynulo to z odpovědi na jednu z otázek ve včerejším diskusním pořadu Frekvence 1 Pressklub. Nepředpokládám, že bych se ucházela o to místo. Navíc necítím ze strany Rady České televize, že by požadovala změnu, konstatovala Bobošíková.

MMF24

Europoslankyně zároveň řekla, že v tu dobu bude mít úplně jiné starosti. V tuto chvíli jsou pro mě prioritou volby do Evropského parlamentu, dodala, ovšem vzápětí svou odpověď mírně poopravila: Neříkám, že to vylučuji (kandidaturu, pozn. red.), ale říkám, že to není priorita. Právě pocit, že je nutná změna, by byl při kandidatuře na ředitelku ČT jedním z rozhodujících faktorů. Do konkursu bych šla v tom případě, kdybych cítila, že jak sama televize, tak Rada ČT a ti, kteří ji hodnotí, tedy poslanci, chtějí změnu, konstatovala v květnu pro deník Právo.

K TÉMATU:
Bobošíková: Chtějí-li poslanci změnu v ČT, budu kandidovat
Jana Bobošíková: Chci být ředitelkou České televize

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).