Hlavní navigace

Pro e-shopy v USA stále vyhledávání vede nad e-mailem i sociálními sítěmi

13. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čerstvé informace od Monetate to říkají jasně, vyhledávání je pro získávání návštěvníků pro e-shopy stále nejvýznamnější. A to dokonce o řád významnější než e-mail.

Čerstvá zpráva od Monetate uvádí, že v posledním čtvrtletí roku 2012 bylo vyhledávání zodpovědné za 32 % návštěv na e-shopech, e-mail pouze v 4,3 % případů a sociální sítě pouze v 1,9 %. Zajímavé na datech je ale i to, že jde již o třetí čtvrtletí, kdy se příchody na e-shopy ze sociálních sítí snižovaly – od původního 2,7% podílu v prvním čtvrtletí roku 2012.

BRAND23 Workshop

Příchozí z vyhledávačů navíc také více nakupují (průměrná hodnota objednávky je nejvyšší, 97,54 USD). V případě příchozích z e-mailů jde o 89,64 USD a sociální sítě jsou opět třetí s 69,64 USD. Jediné, kde vyhledávání není jedničkou, je konverzní poměr – tam je e-mail nejlepší s 4,71 procenty a vyhledávání je s 3,48 % na druhém místě. Sociální sítě jsou hodně pozadu, 0,96 % není skutečně žádný závratný výsledek (byť meziročně došlo k 60% růstu).

Analýza od Monetate obsahuje řadu dalších zajímavých informací – včetně velmi populárního pohledu na využívání tabletů a chytrých telefonů při nakupování. Tam tradičně vítězí nakupování přes počítač, ale rostoucí role tabletů je zřejmá. V případě průměrné hodnoty objednávky je ale jedničkou mobilní telefon s 113,95 USD následovaný tablety (104,30 USD) a teprve poté tradičním nakupováním přes web (98,72 USD).

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).