Hlavní navigace

Proč je manipulace zpráv Facebookem problém? Je zásadním zdrojem

Autor: Facebook
Daniel Dočekal

Na 62 % dospělých Američanů získává zprávy přes sociální sítě a poměrně zásadní roli v tom hraje Facebook. Dost podstatná „maličkost“ pro budoucnost.

Pew Research Center zveřejnili výsledky čerstvého průzkumu na téma, jak jsou na tom sociální sítě jako zdroj zpráv (zpravodajství). Zjištěná čísla ukazují, jak podstatné je, abychom si byli vědomi síly Facebooku v ovlivňování veřejného mínění.

Především, 62 % dospělých Američanů získává zprávy přes sociální sítě. U těch, kteří získávají zprávy většinou pouze z jedné, je to v 64 % případů právě Facebook. Na 18 % dospělých Američanů navíc používá sociální sítě pro získávání zpráv často.

Z Facebooku získává zprávy 66 % jeho uživatelů, u Twitteru je to 59 %. Mírně přes čtvrtinu (26 %) lidí získává zprávy ze dvou sociálních sítí, pouze 10 % ze tří a více. Pokud vás zajímá loňský a předloňský stav, tak se můžete podívat v Skoro dvě třetiny uživatelů Facebooku a Twitteru z nich čerpají zprávy, meziroční vývoj můžete vidět na následujícím grafu.

Marcom

Uživatelé sociálních sítí samozřejmě dále získávají zprávy i z jiných zdrojů. Podrobnější data jsou zde:


Autor: Pew Research Center

Průzkum proběhl v lednu a únoru a výzkumníci data nasbírali u 4654 členů panelu Pew Research Center.

Našli jste v článku chybu?
30. 5. 2016 10:43
CCblue (neregistrovaný)

No pokud to tak půjde dál, tak ná čeká dost tvrdých společenských otřesů, až se z toho společnost začne hroutit. Ze sociálních sítí se vlastně stává nová Babylonská věž, kdy se různé skupiny obyvatel budou stále více odcizovat a rozumět si. A to už teď je to hodně slabý.

30. 5. 2016 11:09
P2010 (neregistrovaný)

Na druhe strane vyhoda pro nas "ostatni", co jeste tusime ze url nemusi zacinat jen fejsbukem :-) Alespon zatim.

Ti lide jsou diky zavislosti na jednom unifikovanem a cenzurovanem prostredi, kde nemaji prakticky zadna prava, neuveritelne ovladatelni. Dopadne FB nakonec jako Bell System nebo prirozene zanikne ?