Hlavní navigace

Proč je manipulace zpráv Facebookem problém? Je zásadním zdrojem

30. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Facebook
Na 62 % dospělých Američanů získává zprávy přes sociální sítě a poměrně zásadní roli v tom hraje Facebook. Dost podstatná „maličkost“ pro budoucnost.

Pew Research Center zveřejnili výsledky čerstvého průzkumu na téma, jak jsou na tom sociální sítě jako zdroj zpráv (zpravodajství). Zjištěná čísla ukazují, jak podstatné je, abychom si byli vědomi síly Facebooku v ovlivňování veřejného mínění.

Především, 62 % dospělých Američanů získává zprávy přes sociální sítě. U těch, kteří získávají zprávy většinou pouze z jedné, je to v 64 % případů právě Facebook. Na 18 % dospělých Američanů navíc používá sociální sítě pro získávání zpráv často.

Z Facebooku získává zprávy 66 % jeho uživatelů, u Twitteru je to 59 %. Mírně přes čtvrtinu (26 %) lidí získává zprávy ze dvou sociálních sítí, pouze 10 % ze tří a více. Pokud vás zajímá loňský a předloňský stav, tak se můžete podívat v Skoro dvě třetiny uživatelů Facebooku a Twitteru z nich čerpají zprávy, meziroční vývoj můžete vidět na následujícím grafu.

ebf - tip do článku - debata

Uživatelé sociálních sítí samozřejmě dále získávají zprávy i z jiných zdrojů. Podrobnější data jsou zde:


Autor: Pew Research Center

Průzkum proběhl v lednu a únoru a výzkumníci data nasbírali u 4654 členů panelu Pew Research Center.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).