Hlavní navigace

Proč se vyplatí investovat do zabezpečení domácnosti?

24. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Next
Podle společnosti Next u nás loni výrazně přibylo vloupání do nezabezpečených rodinných domů a bytů.

Riziko vloupání je zvýšené hlavně v zimě, kdy se potenciální pachatelé potýkají s větší hmotnou nouzí než v teplých měsících, což právě o letošní „zimě“ až tak neplatí. Do zabezpečovacího zařízení se ale vyplatí investovat i proto, že škoda po vloupání je často vyšší než investice. Tou může být třeba i velice jednoduché „hlídání“ víkendové nemovitosti – viz náš test Elektrobock TS11 GST se zabudovaným mikrofonem pro vzdálený odposlech místnosti. Vraťme se ale k meritu věci.

MIF22_Early

Průměrná majetková újma se podle Nextu pohybuje kolem 52.000 Kč a kupříkladu bezpečnostní dveře pořídíte už od nějakých 20.000 Kč. Další účinné řešení představují fólie na sklo, které se dají pořídit od několika set korun za metr čtvereční, a to pochopitelně bez výměny stávajících oken či skel.
Stále častější jsou případy vloupání do přízemí, zatímco rodina spí v patře. V tomto okamžiku je odradí buď pes nebo třeba i jednoduchý alarm, jehož instalaci pořídíte do malého domku třeba i pod deset tisíc korun, pokud byste chtěli něco dražšího tak řekněme za dvojnásobek. Mimochodem nejčastěji se zloději vloupávají mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní.

Pokud máte zájem o instalaci bezpečnostního alarmu, dobrý výrobce ze své ceny nestydí a má webu ukázkové instalace, včetně cenových relací, takže se lépe orientujte. A pokud se bojíte tahání kabelů a natahování husích krků pod omítku, nemusíte. Už nějaký čas existují spolehlivá řešení pracující bezdrátově, která byt či dům během instalace nijak nezdevastují. Jen nesmíte zapomenout včas vyměnit baterie, což bývá často i déle dopředu signalizováno.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.