Hlavní navigace

Proč z Bukové hory nevysílá digitálně Nova?

1. 7. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
1. 7. 2007

Ani v neděli dopoledne neobsahoval digitální multiplex A vysílaný z Bukové hory u Ústí nad Labem program televize Nova. Nejsledovanější česká televize přitom už ve čtvrtek rozeslala tiskovou zprávu, v níž potvrzuje, že v neděli 1. července zahájí řádné digitální vysílání v severních Čechách a zvýší své pokrytí zemským digitálním signálem na 48 procent obyvatel České republiky.

Podle serveru TVcentrum.com by mohl být problém mezi Novou a Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ohledně povolení k zemském digitálnímu vysílání z Bukové hory. Tuto informaci ale pro server DigiZone.cz vyvrátil předseda RRTV Václav Žák: Žádný takový problém neexistuje. Nově jsme vydali už koncem loňského roku, kdy se řešilo něco podobného v Domažlicích, osvědčení pro celoplošné zemské digitální vysílání a to se vztahuje také na Bukovou horu.

Žák také uvedl, že dnes dopoledne dostal od předsedy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavla Dvořáka a ředitele Úseku vysílacích služeb Českých radiokomunikací Martina Roztočila textovou zprávu, že digitální vysílání z Bukové hory bylo oficiálně zahájeno. Pakliže jsou problémy s Novou, o žádných důvodech, proč by neměla digitálně vysílat nevím, a je třeba se ptát přímo Novy, řekl Žák.

Stejného názoru je i místopředseda RRTV Petr Pospíchal. Dodal však, že určitý zádrhel může nastat ohledně rozšíření souboru technických prostředků u licence Novy. Pan předseda Žák se domnívá, že u digitálního vysílání se toto rozšiřování dělat nemusí, a že se pouze rozšíří licence na celoplošné zemské digitální vysílání. Já si to tak úplně nemyslím, řekl Pospíchal serveru DigiZone.cz.

MMF24

Mluvčí Novy Veronika Šmítková ani ředitel Úseku vysílacích služeb Českých radiokomunikací Martin Roztočil nejsou dostupní na svých mobilních telefonech. Zástupce Radiokomunikací ale serveru TVcentrum.com řekl, že zaměstnanci firmy na vysílači Buková hora mají zakázáno pustit digitální signál Novy. Mediální zástupce operátora Jakub Bielecki webu potvrdil, že existuje „jakýsi problém“ a slíbil, že ještě během neděle Radiokomunikace vydají k této situaci tiskovou zprávu.

UPOZORNĚNÍ: Televize Nova vydá dnes odpoledne k problému digitálního vysílání z Bukové hory tiskovou zprávu. Redaktorovi serveru TVcentrum.com Lukáši Polákovi to sdělila Marie Skrčená z tiskového oddělení Novy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).