Hlavní navigace

Prodej legalizační sady Windows XP Professional končí

25. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil, že k 30. červnu 2010 ukončí prodej tzv. legalizačních licencí Get Genuine Kit (GGK) pro Windows Vista Business, Windows Vista Home Basic a také pro Windows XP Professional. Operační systém Windows XP Professional je nejrozšířenějším operačním systémem na trhu, ale v mnoha případech uživatelé nepoužívají jeho originální a správně licencovanou verzi. Tím se vystavují mnoha rizikům, uvádí Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client z české pobočky společnosti…

Microsoft oznámil, že k 30. červnu 2010 ukončí prodej tzv. legalizačních licencí Get Genuine Kit (GGK) pro Windows Vista Business, Windows Vista Home Basic a také pro Windows XP Professional. Operační systém Windows XP Professional je nejrozšířenějším operačním systémem na trhu, ale v mnoha případech uživatelé nepoužívají jeho originální a správně licencovanou verzi. Tím se vystavují mnoha rizikům, uvádí Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client z české pobočky společnosti Microsoft. Licence GGK představují relativně snadnou a levnou cestu k pořízení řádné kopie Windows XP nebo Windows Vista.

Případným zájemcům se však nyní krátí čas na jejich pořízení. Nadále budou licence Get Genuine Kit (GGK) dostupné jen pro Windows 7 Professinal nebo Windows 7 Home Premium. Firemní zákazníci, kteří chtějí legalizovat operační systém na pěti a více počítačích, mohou využít smlouvu Get Genuine Windows Agreement (GGWA). Ta zahrnuje licenci Windows 7 Professional s možností downgradu na Windows Vista Business nebo Windows XP Professional. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).