Hlavní navigace

Prodej netbooků dramaticky poklesl, říká Microsoft

Jiří Macich ml.

Microsoft zveřejnil jak se mu vedlo ve třetím kvartále jeho fiskálního roku 2011. Nejzajímavější na celé zprávě je tvrzení o propadu prodeje netbooků o 40 procent. Tento propad má prý vliv na to, že o osm procent poklesl prodej počítačů pro koncové spotřebitele. Naopak prodej počítačů pro firmy stoupl o devět procent.

Microsoft zveřejnil jak se mu vedlo ve třetím kvartále jeho fiskálního roku 2011. Nejzají­mavější na celé zprávě je tvrzení o propadu prodeje netbooků o 40 procent. Tento propad má prý vliv na to, že o osm procent poklesl prodej počítačů pro koncové spotřebitele. Naopak prodej počítačů pro firmy stoupl o devět procent.

Proč ale poklesl prodej netbooků, které ještě nedávno byly hitem? Microsoft své tvrzení nijak nekomentuje, takže můžeme jen spekulovat. Je dost možné, že bublina splaskla a uživatelé se vrací k tradičním notebookům s vyšším výkonem i lepší ergonomií. Svůj podíl na tom mohou mít i tablety, které mohou uspokojovat zájemce o mobilní přístup k Internetu.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2011 10:34
Martin P. (neregistrovaný)

Ikdyž ergonomií a výkonem nebyly netbooky mířeny jako ekonomická náhrada notebook,ů pro spotu lidí se stali jen vstupenkou k notebooku.

Tedy nízkopříjmová skupina zákazníků koupila velké množství netbooků. Jim suplují notebooky protože v době kdy byl boom největší, opravdu levný NTB s wifi a BT v jejich očích nebyl na trhu.

A "mlčící většina" bude měnit hardware za dlouho.

10. 5. 2011 12:48
imho (neregistrovaný)

důvod je jednoduchý, i dnes je na trhu mizivé procento netbooků které by byly svým výkonem použitelné byť jen pro obyčejnou práci v textovém editoru, natož na webu.. i já jsem si jeden omylem pořídil a to dokonce spíše tu dražší variantu a výkonem tohoto hw jsem byl naprosto znechucen.. navíc chyba nebyla jen v HW, ale netbook mi byl dodán doslova zasviněn nepotřebným spomalujícím sw na jehož odstraňování z všemožných zakoutí windows jsem neměl a nemám náladu.. výsledek.. netbook zůstal téměř ne…