Hlavní navigace

Prodej netbooků dramaticky poklesl, říká Microsoft

10. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft zveřejnil jak se mu vedlo ve třetím kvartále jeho fiskálního roku 2011. Nejzajímavější na celé zprávě je tvrzení o propadu prodeje netbooků o 40 procent. Tento propad má prý vliv na to, že o osm procent poklesl prodej počítačů pro koncové spotřebitele. Naopak prodej počítačů pro firmy stoupl o devět procent.

Microsoft zveřejnil jak se mu vedlo ve třetím kvartále jeho fiskálního roku 2011. Nejzají­mavější na celé zprávě je tvrzení o propadu prodeje netbooků o 40 procent. Tento propad má prý vliv na to, že o osm procent poklesl prodej počítačů pro koncové spotřebitele. Naopak prodej počítačů pro firmy stoupl o devět procent.

Proč ale poklesl prodej netbooků, které ještě nedávno byly hitem? Microsoft své tvrzení nijak nekomentuje, takže můžeme jen spekulovat. Je dost možné, že bublina splaskla a uživatelé se vrací k tradičním notebookům s vyšším výkonem i lepší ergonomií. Svůj podíl na tom mohou mít i tablety, které mohou uspokojovat zájemce o mobilní přístup k Internetu.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).