Hlavní navigace

Prognóza předpovídá IPTV do roku 2013 patnáctiprocentní podíl

12. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 5. 2008

Zpráva společnosti Analysys Mason předpokládá, že do roku 2013 bude mít v západní Evropě patnáctiprocentní podíl IPTV. Ačkoli růst televize přes internetový protokol mírně klesl, náklady na její zřízení jsou obecně menší než kabelový a satelitní příjem. Placená TV v západní Evropě přes IPTV měla podle odhadů v roce 2007 6% podíl na trhu, do roku 2013 se pak počítá s nárůstem o 8 % oproti současnému stavu.

Ačkoliv je v současné době v západní Evropě nejpopulárnější platformou kabelová televize, která má na trhu 58% podíl, Analysys Mason jí předpovídat do pěti let pokles až o 10 %. Satelitní služby mají předpovězen růst pouze o jeden procentní bod. Počet IPTV přípojek bude narůstat především s vypínáním pozemního analogového signálu. Výhodou tohoto příjmu televizního signálu je také možnost svázání s telekomunikačními službami, protože ne všude je dostupný kabel.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.