Hlavní navigace

Český program má uživatelům Symbianu ohlídat vysoké účty za roaming

25. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká softwarová společnost CMI Technologies představila aplikaci Roaming Guard pro chytré telefony vybavené systém Symbian S60 třetí a páté edice. Jedná se o utilitu, jejímž úkolem je hlídání přístupu jednotlivých aplikací v mobilním telefonu k datovým spojením. Má zabránit zejména vysokým účtům za přenesená data při cestování a využívání roamingu. S pomocí programu Roaming Guard lze vybranou datovou komunikaci explicitně zakázat nebo povolit z jednoho místa a nezávisle na možnostech…

Česká softwarová společnost CMI Technologies představila aplikaci Roaming Guard pro chytré telefony vybavené systém Symbian S60 třetí a páté edice. Jedná se o utilitu, jejímž úkolem je hlídání přístupu jednotlivých aplikací v mobilním telefonu k datovým spojením. Má zabránit zejména vysokým účtům za přenesená data při cestování a využívání roamingu. S pomocí programu Roaming Guard lze vybranou datovou komunikaci explicitně zakázat nebo povolit z jednoho místa a nezávisle na možnostech konkrétního programu, jemuž se přístup na Internet upravuje.

Současné aplikace často přistupují na Internet pomocí datového spojení (GPRS, EDGE nebo 3G) bez předchozího varování nebo souhlasu uživatele, například Mail for Exchange nebo aplikace využívající SyncML. Ne každá aplikace obsahuje volbu metody synchronizace, jako nejnovější verze Mail for Exchange a Ovi Maps. Roaming Guard monitoruje přístup aplikací k datovým spojením a podle zvoleného nastavení tento přístup povoluje nebo odmítá, vysvětlují autoři aplikace.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.