Hlavní navigace

Programový šéf TV Barrandov: Jednáme o nákupu zbylých dílů Velkolepého století

19. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do hlavního vysílacího času se už seriál nevrátí. Zbylých 39 dílů televize odvysílá jen v případě, že je získá za výhodnějších podmínek než ty předchozí.

Nízkou sledovaností a vysokými náklady na koupi vysílacích práv a dabing odůvodňuje programový ředitel televize Barrandov Marek Stoniš stažení tureckého historického seriálu Velkolepé století. Barrandov tento seriál vysílal ve čtvrtek od 20 hodin, kdy nabízel dva díly ságy po sobě. Na podzim omezil vysílání na jeden díl týdně a minulý týden vysílání Velkolepého století zcela zastavil s tím, že zbylé díly už neodvysílá. Proti rozhodnutí Barrandova se ale vzedmula velká nevole diváků.

K TÉMATU: TV Barrandov si stažením Velkolepého století polepšila. Zvýšil se jí i podíl na publiku

Negativní ohlas diváků byl takový, že na něj vedení televize muselo veřejně reagovat na internetových stránkách Barrandova. „Hlavním důvodem našeho rozhodnutí je nízká sledovanost seriálu. Ve čtvrtečním hlavním vysílacím čase měl sledovanost kolem 3,5 procenta share, což je z dlouhodobého hlediska při tak nákladném akvizičním pořadu neakceptovatelné a nemohla by si to dovolit žádná komerční televize,“ vysvětlil šéf programu Marek Stoniš, který letos v září nahradil ve funkci Janise Sidovského.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov stáhne historický seriál Velkolepé století, neodvysílá ho až do konce

„Přestože máme respekt k divácké skupině, která si seriál oblíbila, nemůžeme bohužel zaručit, že posledních 39 dílů čtvrté série Velkolepého století odvysíláme v náhradním vysílacím čase. V současné době jednáme s distributorem o nových podmínkách nákupu zbylých dílů, abychom diváckou poptávku mohli v příštím roce případně uspokojit,“ dodal Stoniš.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.