Hlavní navigace

Programy České televize ze satelitu levněji: nyní už za 500 Kč

19. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 9. 2007

Pokud chcete přijímat všechny čtyři programy veřejnoprávní České televize ze satelitu a nechce se vám platit za rozšířené programové nabídky velkých satelitních platforem, můžete je mít za jednorázový poplatek 500 korun. Na této ceně se dohodla ČT s jedním z distributorů dekódovacích karet k satelitní službě CS Link, společností Gital. Serveru Parabola.cz to potvrdil Martin Krafl, do minulého týdne mluvčí ČT.

Podmínkou pro získání této ceny je pořízení satelitního kompletu od firmy Gital, respektive alespoň set-top-boxu TechniSat. Po dohodě s ČT uvedla firma na trh satelitní komplet za 2 990 Kč. Tato speciální nabídka zahrnuje DVB-S set-top-box, dekódovací kartu pro programy ČT a parabolickou anténu s konvertorem, vysvětlil Krafl. Samotná dekódovací karta přijde na 500 korun, zájemci ji ale zatím nemůžou získat samostatně k jinému satelitnímu kompletu.

Cloud23

Kavčí hory ale vyjednávají s firmou Gital také o této možnosti. Současně se blíží k úspěšnému závěru jednání o prodeji samostatných dekódovacích karet pouze pro programy České televize. Cena jedné karty s neomezenou dobou aktivace by se měla pohybovat kolem 500 Kč, potvrdil Parabole Martin Krafl. Levnější poplatek není možný, protože částka musí pokrýt vysoké licenční náklady na využití kódovacího systému CryptoWorks,který CS Link používá.

Krafl ale dodává, že cena dekódovací karty pro satelitní příjem programů ČT je zhruba poloviční než cena pro stejný způsob příjmu programů rakouské veřejnoprávní televize ORF. Ta si účtuje jednorázový poplatek 35,90 euro, tedy asi tisíc korun.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).