Hlavní navigace

Prohlížeč K-Meleon 1.5 přináší řadu novinek a vylepšení

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla nová verze alternativního webového prohlížeče K-Meleon, který se svého času těšil nemalé mediální pozornosti, protože ve srovnání s Firefoxem vykazoval podstatně vyšší rychlost. I dnes K-Meleon zdaleka nepatří k nejpomalejším nebo nejneohrabanějším prohlížečům, ale možná už se na něj u širší veřejnosti trochu pozapomnělo. Jeho vývoj však stále pokračuje, o čem svědčí čerstvě vydaná verze 1.5, která je postavena na vykreslovacím jádře Gecko 1.8.1.16. To používá i před časem vydaný Firefox…

Vyšla nová verze alternativního webového prohlížeče K-Meleon, který se svého času těšil nemalé mediální pozornosti, protože ve srovnání s Firefoxem vykazoval podstatně vyšší rychlost. I dnes K-Meleon zdaleka nepatří k nejpomalejším nebo nejneohrabanějším prohlížečům, ale možná už se na něj u širší veřejnosti trochu pozapomnělo. Jeho vývoj však stále pokračuje, o čem svědčí čerstvě vydaná verze 1.5, která je postavena na vykreslovacím jádře Gecko 1.8.1.16. To používá i před časem vydaný Firefox 2.0.0.16.

K-Meleon 1.5 vedle novějšího jádra přináší také vylepšení prohlížení stránek v panelech, vylepšenou podporu unicode a správu relací, možnost dočasně přerušit stahování souborů či vypínání a zapínání blokování flashových prvků a reklamy bez potřeby restartu. Tento alternativní prohlížeč by mohl zajímat uživatelé, kteří ještě setrvávají u Windows 98/Me. Na rozdíl od Firefoxu 3.0 nový K-Meleon 1.5 tyto archaické systémy stále ještě podporuje. Bohužel však není k dispozici česká lokalizace. K-Meleon si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz. (za tip děkujeme Janu Mrázkovi)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.