Hlavní navigace

Prohlížeče budou mít tlačítko "Nesledovat"

Redakce

Americká Digital Advertising Alliance, sdružení několika set významých hráčů na poli on-line inzerce, mezi jejímiž členy je mim jiné Google, se ve čtvrtek podvolilo tlaku americké administrativy a nevládních organizací na ochranu zákazníků, a slíbila, že podpoří zavedení nové funkce „Do Not Track“ do všech hlavních webových prohlížečů. Tlačítko by mělo uživatelům umožnit jednoduše vypnout automatizovaný sběr osobních údajů, který většina webů provádí, aby maximalizovala zisky z inzerce.…

Americká Digital Advertising Alliance, sdružení několika set významých hráčů na poli on-line inzerce, mezi jejímiž členy je mim jiné Google, se ve čtvrtek podvolilo tlaku americké administrativy a nevládních organizací na ochranu zákazníků, a slíbila, že podpoří zavedení nové funkce „Do Not Track“ do všech hlavních webových prohlížečů. Tlačítko by mělo uživatelům umožnit jednoduše vypnout automatizovaný sběr osobních údajů, který většina webů provádí, aby maximalizovala zisky z inzerce. Iniciativa byla oznámena ve stejný den, kdy Bílý dům předložil kongresu svůj návrh „listiny práv na soukromí“ – zákona, který má chránit uživatele internetu před nevybíravými obchodními praktikami inzerentů a poskytovatelů obsahu.

Tlačítko Do Not Track již funguje ve Firefox a Internet Exploreru, obdobná funkce se objevila také v betaverzi nového OS X Mountain Lion. Google ji slíbil do svého prohlížeče Chrome implementovat v nejbližších měsících.

Marcom

 Tlačítko je sice jednoduché, není však samospásné: data se budou sbírat dál, jen u uživatelů, kteří si zapnou tuto volbu, nebudou využívána k cílení reklamy. Nadále je však provozovatelé webů mohou využívat k „průzkumu trhu“, „vývoji produktů“ a také je poskytovat policii a tajným službám.

Zdroj: Wall Street Journal

Našli jste v článku chybu?
23. 2. 2012 13:03
x (neregistrovaný)

To plati pro chromaka. Normalne to funguje tak, ze se predevsim zakazou cookies.

Ostatne, rozumnej clovek je ma zakazany furt (by default) , stejne jako scriptovani. Povoluju trvale jen na vybranych webech. Samo v zadnym pripade nepovoluju ukladani cehokoli co leze z jinych sajt.

BTW: Scriptovani je trebas zakazat uz jen proto, ze se pres to da zjistit vnitrni IP adresa.

23. 2. 2012 10:23
RakeW (neregistrovaný)

Soudě podle posledního odstavce to tlačítko vlastně lže a postrádá jakýkoliv smysl. Vlk se vlastně ani nenažral, akorát se olízl a koza mu zdrhla...