Hlavní navigace

Prohru českých fotbalistů s Tureckem viděly téměř dva miliony diváků

16. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 6. 2008

Včerejší prohru české fotbalové reprezentace s týmem Turecka na Euru 2008, které se letos koná v Rakousku a Švýcarsku, viděly téměř dva miliony diváků. Svědčí o tom výsledky sledovanosti, které televize Prima poskytla novinářům. Zápas, který vysílala komerční dvojka od 20:45, shlédlo 1 908 tisíc diváků. Vyřazení Čechů z Eura je však pro Primu tragédie, cituje mediálního analytika Daniela Köppla zpravodajský server iDNES.cz. Zápas Turecko – Česká republika sledovala zhruba polovina ze všech diváků u obrazovek v ČR. Předchozí dva duely ČR se Švýcarskem a Portugalskem vidělo shodně zhruba 1,2 milionu příznivců.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Češi na Euru nepostoupili, Primu čeká horší sledovanost (TABULKA)

Ještě dva týdny bude vysílání komerční televizní dvojky „okupovat“ Euro 2008, přičemž ode dneška do 29. června bude vysílat jeden přenos denně v hlavním vysílacím čase od 20:45. Z obchodního hlediska bude prohra národního týmu Primu bolet asi nejvíce. Hodně reklamy se prodává předem, ale zrovna u tohoto typu událostí se ještě dá poměrně dobře zpeněžit, když naši postupují. Existuje několik zadavatelů inzerce, kteří si drží peníze pro tuto příležitost a když se to nepodaří, nechtějí s tím být spojeni, prohlásil Singer v polovině května pro DigiZone.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.