Hlavní navigace

ProSiebenSat.1 vypnula kanál 9Live. Na satelitu Astra 1L se objevila stanice Sixx

9. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 8. 2011

Německý mediální dům ProSiebenSat.1 u­končil dnes v poledne podle plánu vysílání komerční stanice 9Live. Ta nabízela ve svém programu interaktivní hry, kvízy a další služby označované jako call-in. Webové stránky 9Live na adrese http://www.9li­ve.de/ jsou doposud v provozu a nelze tak z nich poznat, že program už nevysílá. Pouze on-line stream hlásí chybu číslo 404.

MM socky3

K TÉMATU: ProSiebenSat.1 u­končí vysílání nekódované stanice 9Live

ProSiebenSat.1 nah­radila vysílání 9Live okamžitě další stanicí ze svého portfolia, a to konkrétně kanálem Sixx, který je orientovaný na ženské publikum. Dvojí distribuce televize prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně není zbytečná. Operátoři s analogovými nabídkami, kteří doposud šířili program 9Live, nemusí vůbec nic dělat a v programovém rastru se jim okamžitě objevila právě stanice Sixx. K tomuto kroku bylo přistoupeno zejména kvůli společnostem, které ještě tento program v nabídce neměli a degradují digitální signál na nižší kvalitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.