Hlavní navigace

ProSiebenSat.1 spustí příští rok dva nové nekódované kanály, první už 17. ledna

11. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina reaguje na úspěšné etablování volně šířeného kanálu Sixx německy hovořím trhem. Sat.1 Gold má být věnován movitějším ženám, ProSieben MAXX bude konkurovat DMAX.

Jeden z nejvýznamnějších hráčů na německém televizním trhu, mediální skupina ProSiebenSat.1, rozšíří v roce 2013 svoje portfolio o kanály Sat.1 Gold a ProSieben MAXX (pracovní název). Oba programy by měly být součástí nekódovaného vysílání, takže na satelitu by měly být dostupné i českým a slovenským divákům. O plánech televizního domu informovala ve středu německá média. Sat.1 Gold se má věnovat staršímu, převážně ženskému publiku z vyšších vrstev.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Začátek října přinesl na satelity Astra programové novinky ze zahraničí

Stanice ProSieben MAXX by měla být konkurentem k již existujícímu programu DMAX, který provozuje společnost Discovery Networks. Kanál Sat.1 Gold už má stanovené datum startu. Program by měli diváci vidět poprvé na svých obrazovkách 17. ledna příštího roku. Spuštění dvou nových nekódovaných kanálů od ProSiebenSat.1 je logickým krokem. Skupina reaguje především na pozitivní přijeti stanice Sixx (tamní obdoby Primy love) a očekává další nárůst příjmů od inzerentů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).