Hlavní navigace

Provozovatel Country Rádia si nakonec ponechá vysílač v České Lípě

Lukáš Polák

„Úkolem číslo jedna v případě Country rádia je zvýšit povědomí o značce v nových regionech, kde rádio vysílá – tedy hlavně na Moravě,“ uvedl pro MediaGuru.cz šéf sítě Martin Hroch.

Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel Country Radia, společnost Radio United Broadcasting, si nakonec ponechá vysílač v České Lípě. Vyplývá to z aktuálního zápisu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a to ze zasedání, které se konalo minulý týden. Rada (…) zastavuje řízení o žádosti provozovatele Radio United Broadcasting (…) spočívající v ukončení rozhlasového vysílání na kmitočtu Česká Lípa 103,3 MHz / 200 W a vyhlášení licenčního řízení na kmitočtu Česká Lípa 103,3 MHz / 200 W, neboť žadatel vzal v celém rozsahu svou žádost zpět, informoval regulátor.

IAC 2019-tip-Varga

ČTĚTE TAKÉ: Country Rádio vypne jeden ze svých VKV vysílačů

Ke změnám v rozhlasové síti Radio United se v rozhovoru pro server MediaGuru.cz vyjádřil i její ředitel Martin Hroch. Český reklamní trh není tak bohatý, aby efektivně uživil dvě velmi podobné značky v jednom domě. Měli jsme de facto dvě rocková rádia, a naopak v regionech, kde Hey! vysílalo, jsme neměli prostředky, jak šířit Country. Proto se většina technických prostředků Hey! přiblížila Country rádiu, uvedl Hroch, který negativní reakce od posluchačů chápe, nicméně je třeba se s nimi smířit. To, že se to neobejde bez ztrát, že zbydou zhrzení posluchači, propuštění lidé, to je hrozně nepříjemné, ale je to fakt, který takové rozhodnutí provází, doplnil.

Našli jste v článku chybu?