Hlavní navigace

Provozovatel Country Rádia si nakonec ponechá vysílač v České Lípě

31. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Úkolem číslo jedna v případě Country rádia je zvýšit povědomí o značce v nových regionech, kde rádio vysílá – tedy hlavně na Moravě,“ uvedl pro MediaGuru.cz šéf sítě Martin Hroch.

Provozovatel Country Radia, společnost Radio United Broadcasting, si nakonec ponechá vysílač v České Lípě. Vyplývá to z aktuálního zápisu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), a to ze zasedání, které se konalo minulý týden. Rada (…) zastavuje řízení o žádosti provozovatele Radio United Broadcasting (…) spočívající v ukončení rozhlasového vysílání na kmitočtu Česká Lípa 103,3 MHz / 200 W a vyhlášení licenčního řízení na kmitočtu Česká Lípa 103,3 MHz / 200 W, neboť žadatel vzal v celém rozsahu svou žádost zpět, informoval regulátor.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Country Rádio vypne jeden ze svých VKV vysílačů

Ke změnám v rozhlasové síti Radio United se v rozhovoru pro server MediaGuru.cz vyjádřil i její ředitel Martin Hroch. Český reklamní trh není tak bohatý, aby efektivně uživil dvě velmi podobné značky v jednom domě. Měli jsme de facto dvě rocková rádia, a naopak v regionech, kde Hey! vysílalo, jsme neměli prostředky, jak šířit Country. Proto se většina technických prostředků Hey! přiblížila Country rádiu, uvedl Hroch, který negativní reakce od posluchačů chápe, nicméně je třeba se s nimi smířit. To, že se to neobejde bez ztrát, že zbydou zhrzení posluchači, propuštění lidé, to je hrozně nepříjemné, ale je to fakt, který takové rozhodnutí provází, doplnil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).