Hlavní navigace

Provozovatel kanálů History a C&I spustí stanici Viceland, zatím pouze v USA

5. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma VICE, která bude dodavatelem obsahu pro Viceland, získala v minulosti za svůj obsah několik prestižních cen včetně „televizních Oscarů“ Emmy. Spolupracovala i s HBO.

Společnost A + E Networks, která je mimo jiné provozovatelem stanic History a Crime and Investigation, připravuje do distribuce programovou novinku s názvem Viceland. Kanál by měl být v první fázi dostupný od začátku příštího roku pro přibližně sedmdesát milionů domácností ve Spojených státech, nicméně firma nevylučuje, že s touto značku vstoupí i na další trhy. Stejná strategie byla ostatně v minulosti nasazena i u ostatních placených televizí patřících pod hlavičku A + E.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sledovali jsme živě: Prima představila Primu Max a Primu Comedy Central

A + E Networks připravuje tuto stanici ve spolupráci se společnosti Vice, odtud tedy název Viceland. Ze zatím publikovaných informací je jasné, že by mělo jít o zábavní kanál pro mladší diváky. Mezi pořady, které budoucí provozovatel zmínil, jsou uvedeny například Gaycation (s Ellen Page a Ianem Danielem), Huang's World (s Eddiem Huangem), Noisey (se Zachem Goldbaumem), VICE World Of Sports (se Salem Masekelam), Black Market (s Michaelem K. Williamsem), Flophouse, Party Legends a Weediquette (s Krishnou Andavolu).

Z ARCHIVU: History Channel prošel změnami, už nerozlišuje mezi SD a HD verzí

Spike Jonze, oscarový scénárista a režisér, který je dlouholetým spolupracovníkem VICE a zároveň kreativním ředitelem společnosti, uvedl: Mám pocit, že většina stanic je pouze sbírkou různých show. Chtěli jsme, aby Viceland byl jiný. Snažili jsme se o to, abychom vytvořili dojem, že vše má svou příčinu a jasně víme, co je naším cílem. Nesnažíme se tuto stanici dělat jinak než naše ostatní projekty. Snažíme se zejména porozumět světu, v němž žijeme. Chceme ukázat věci, které diváka pobaví. Pokud takové nebudou, na tento program nepatří. VICE, která bude dodavatelem obsahu pro Viceland, získala v minulosti za svůj obsah několik prestižních cen včetně „televizních Oscarů“ Emmy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.