Hlavní navigace

Provozovatel Mňam TV zvýšil základní jmění a má nového spoluvlastníka

3. 7. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Firmu CE Media už nevlastní pouze společnost Nordic Media. Majitel Mňam TV zároveň zveřejnil účetní uzávěrku za loňský rok, podle které skončil v mírné ztrátě.

Cíl je jasný, 3% podíl na trhu

Nejen rozhodnutím vstoupit do celoplošného pozemního televizního multiplexu 4 a nedávným oznámením změn ve svém programu překvapila jediná česká televize o vaření Mňam TV. Stanice zároveň změnila vlastnickou strukturu svého provozovatele, firmy CE Media, a navýšila její základní kapitál. To vše krátce předtím, než oznámila rozšíření tematického záběru z pořadů o vaření na lifestyle a zařazení hollywoodských filmových trháků. Od 15. července začne vysílat nový satirický týdeník Ivy Pazderkové, která bude glosovat události uplynulého týdne. Od září pak každý všední den od 20:00 zahraniční film a od 22:00 late night show s Leošem Marešem, který byl dlouhá léta tváří televize Nova, s níž rovněž vyjednával o vlastní noční talk show.

Mňam TV momentálně vysílá pozemní cestou v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací, která pokrývá všechna krajská města. Přechodem do celoplošného multiplexu 4 konkurenční společnosti Digital Broadcasting navýší pokrytí z 54 na 95 procent obyvatel České republiky. To by Mňam TV mělo společně s programovými novinkami pomoci k naplnění jejího cíle ohledně sledovanosti: televize od začátku deklarovala, že chce ve střednědobém horizontu dosáhnout tříprocentního podílu na trhu. Od svého startu v únoru letošního roku ale podle měsíčních zpráv o elektronickém měření sledovanosti televizí pro Asociaci televizních organizací (ATO) nedosahuje v průměrném celodenním podílu ani hodnoty 0,10 procenta. Nízká sledovanost provozovatele Mňam TV nepříjemně překvapila.


Zdroj: Mňam TV

Z původní televize o vaření má být lifestylový kanál s filmy a talk show

Slováci posilují vliv v Mňam TV

Novým spolumajitelem Mňam TV se už v únoru stala brněnská společnost Vextor Capital. Od původního jediného majitele licencované společnosti CE Media, firmy Nordic Media, získala desetiprocentní podíl v tehdejší hodnotě jednoho tisíce korun. Obchodní rejstřík tuto změnu zapsal až 1. června, kdy se ovšem vklad společnosti Vextor Capital zvýšil na 20 tisíc korun a celkové základní jmění provozovatele Mňam TV z původních 10 na 200 tisíc korun (vklad většinového vlastníka, společnosti Nordic Media, je nově 180 tisíc korun). Změna vlastnické struktury neměla vliv na obsazení statutárních orgánů, jediným jednatelem CE Media zůstává Kristián Kovács, generálním ředitelem firmy pak Pál Milkovics.

Vextor Capital je sice česká firma se sídlem v Brně, stejně jako většinového vlastníka společnosti CE Media, Nordic Media, ji ale kontrolují Slováci. Konkrétně firma Prospektor se sídlem je středoslovenském Šamorínu a brněnská Bawako Invest, kterou ale vlastní bratislavská akciovka NY Management. Rovněž Nordic Media sídlí na Slovensku, konkrétně ve středoslovenském Breznu, ale ovládá ji britská společnost Nordic Media Entertainment Ltd., produkční firma, která už provozuje obdobné televize jako Mňam TV ve Skandinávii. Klíčovým člověkem je Tibor Török, jediný jednatel slovenské Nordic Media, který také letos v únoru rozhodl o vstupu Vextor Capitalu do provozovatele Mňam TV.

KL24

Firma loni skončila ve ztrátě 87 tisíc korun

Provozovatel Mňam TV, společnost CE Media, vznikla teprve loni v srpnu, tehdy ještě pod názvem Jereman. Když ji v říjnu od tehdejšího vlastníka, hodonínské společnosti Soffice SE, koupila Nordic Media, přejmenovala ji na CE Medii. Včera se v obchodním rejstříku objevila účetní uzávěrka této společnosti za loňský rok, z níž vyplývá, že hospodaření CE Medie skončilo mírnou ztrátou 87 tisíc korun. Zároveň ale evidovala nesplacené pohledávky ve výši 1,129 milionu korun. Loni neměla ještě žádné zaměstnance a teprve se připravovala na vysílání. Původně plánovaný start Mňam TV, ke kterému mělo dojít loni na podzim, se nakonec posunul na letošní únor.

Tento týden se okolo Mňam TV vyrojily spekulace o jejím plánovaném přechodu z Regionální sítě 8 do celoplošného multiplexu 3, který provozují rovněž České Radiokomunikace. Operátor ale jednání o takové změně vyloučil s ohledem na to, že všechny programové pozice pro celoplošné televize v této síti jsou už obsazeny. Mňam TV tedy mohla využít pouze některé regionální (krajské) pozice, aby dokryla stávající pokrytí Regionální sítě 8, ale ani o tomto řešení s Českými Radiokomunikacemi nejednala. Nakonec oznámila vstup do konkurenčního celoplošného multiplexu 4. Mňam TV také začala využívat nové televizní studio hudebního kanálu Óčko v sídle vydavatelství Mafra, pražském Anděl Media Centru. Podle informací DigiZone.cz však jde opravdu jen o spolupráci mezi oběma firmami, majitel Mafry Andrej Babiš do Mňam TV vlastnicky nevstoupil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).