Hlavní navigace

Provozovatelé herních kanálů na YouTube zavaleni právními nároky

Marek Janouš

Google nedávno na YouTube spustil automatické nahlašování videí podle „Content ID“. To nyní hromadně postihuje tvůrce videí o počítačových hrách, i bez ohledu na vyjednané licence.

Google nedávno na YouTube spustil prohledávání videí podle „Content ID“, a to na kanálech označených jako přidružených (affiliate) k mnohakanálovým sítím (MCN), jak se společnost vyjádřila pro Game Informer. Pod to spadají mnohé videokanály věnované počítačovým hrám.

Jenže automatika se patrně utrhla ze řetězu a rozesílá i nároky úplně nesmyslné. Řada kanálů a videí už byla zablokována. Jiné se drží jen s velkým úsilím — neustálým rozporováním nároků. Vlastní zkušenost vypráví na YouTube Filip Kraucher; své potíže popsal také pro magazín Games.cz.

Množí se prohlášení herních společností, které vyzývají postižené, aby nahlášená videa nestahovali, nýbrž jim poslali jejich URL, nebo aby nároky rozporovali, zpravuje magazín CVG.

Našli jste v článku chybu?
13. 12. 2013 10:12
Aeikon (neregistrovaný)

Nechapu to ze neokomunisti, pardon pirati, oznacuji video za originalni, ve kterem je 50% vizuelni obsah, ktery tvori cizi tvorba 25% zvuky ktere t ori cizi tvorba a nasledne 25% jejich mluveni s tim ze to vse vetsina striha a uvodniky dela v corka programech od Adobe.

Jako jestli pro mistni neokomunisty je tohle ze strany puvodnich majitelu prav neopravnene a nezakone obohacovani, tak opravdu potes koste...

12. 12. 2013 23:03
lukáš kasík (neregistrovaný)

Lol jestli si myslíš, že třeba takový zpěvák jen jednou za čas nazpívá cd a dál nic nedělá, tak jsi brutálně vedle