Hlavní navigace

Prozatímní šéf Českého rozhlasu Zýka členem Řídícího výboru WorldDAB fóra

10. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

WorldDAB je samostatné fórum, nezávislé na jakémkoliv dalším úřadu nebo unii. Sídlí v Londýně a jde o největší profesní orgán věnující se digitálnímu rozhlasovému vysílání.

Technický ředitel Českého rozhlasu Karel Zýka slaví v posledních týdnech úspěchy. Kromě toho, že byl na posledním zasedání Rady ČRo zvolen na dobu tří měsíců prozatímním generálním ředitelem veřejnoprávní instituce, nově se stal i členem Řídícího výboru WorldDAB fóra, které podporuje rozvoj digitálního rozhlasového vysílání. Český rozhlas si od tohoto kroku slibuje především lepší vyjednávací pozici na mezinárodním poli, zejména u výrobců automobilů, výrobců digitálních rádií i při vyjednáváních s národními a nadnárodními orgány.

MMF tip early

ČTĚTE TAKÉ: Technický šéf Zýka dalším členem vedení Českého rozhlasu ve vysílací unii EBU

Český rozhlas již učinil řadu důležitých kroků směrem k rozvoji digitalizace rozhlasového vysílání, letos v srpnu zejména spuštěním experimentálního DAB vysílání pro Prahu a okolí. WorldDAB je fórum na rozvoj a podporu digitalizace rozhlasového vysílání v celosvětovém měřítku. Řeší zejména vyjednávání podmínek, technologie, rozvoj digitálních rádií i vysílačů a národní podporu u jednotlivých kontrolních orgánů. Členstvím v tomto prestižním fóru ČRo potvrdil svoji pozici lídra a garanta rozvoje digitalizace v České republice, uvedl prozatímní ředitel Českého rozhlasu Karel Zýka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).