Hlavní navigace

Průzkum: 75 % domácností v územní oblasti Plzeň přijímá TV digitálně

24. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 7. 2009

Podle orientačního průzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání již v územní oblasti Plzeň přešly na digitální TV vysílání více než tři čtvrtiny domácností. NKS tento průzkum provedla přímo v terénu díky digihlídkám. Od 1. do 9. července se průzkumu účastnilo 267 respondentů v 60 obcích územní oblasti Plzeň. Informoval o tom tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání Rostislav Starý.

KL22 hlasovani

Průzkum kromě hlavního faktu ukázal, že informovanost o přechodu na digitální vysílání je v regionu více než 90%. Z dalších zajímavých zjištění orientačního průzkumu vyplývá, že téměř 60 % diváků, kteří přijímají zemské televizní vyslání (přes anténu) využívá individuální anténu, 35 % společnou televizní anténu (STA) a 5 % pokojovou anténu. Tři čtvrtiny respondentů se nesetkaly s problémem při přechodu na digitální televizní vysílání. Ti, kteří se s problémem při přechodu setkali (25,1 %) jako nejčastější problém uvedli problémy při bouřkách 43,3 %, následuje zhoršená kvalita signálu (kostičkování, zamrzání apod.; 26,9 %), málo programů (14,9 %) a problémy se set-top-boxem (9 %) nebo s anténou (3 %), uvedl Rostislav Starý.

Další informace a tiskovou zprávu přináší státní web Digitálně.tv.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.