Pan ředitel ČRa nejspíš televizi moc nesleduje, jinak by nemohl použít slovo "kulturní." Televize a kultura spolu už nějaký čas nemají vůbec nic společného. V tuto chvíli mám naladěno 24 televizních programů v DVB-T, ale není se na co podívat. Na 4 programech současně běží "Vědmy radí." Dívat se na Šlágr nebo Mňam, to je nemožné. Na klonech Novy a Primy běží to, co na hlavním programu běželo minulé dny v hlavním vysílacím čase, ...... A tak bych mohl pokračovat. Sem tam se objeví nějaký pořad na ČT2 nebo na ZOOMu, který má nějakou spíš dokumentární nebo vzdělávací hodnotu. Vše ostatní je brak a zase jen brak. Kulturu si určitě představuji jinak.
Pravdou ovšem jinak zůstává, že drtivá většina národa kouká na DVB-T. V tom má pan ředitel jistě pravdu.
Dát na jednu řádku
92 % televize
29 % notebook
27 % PC
8 % tablet
8 % smartphone
bez dalšího vysvětlení je nic neříkající nesmysl.
Prohlášení že češi nesledují on-line archivy je dost zavádějící, stačí se podívat na jakékoliv vysílání, to je plné archivního recyklátu. Proč by lidé měli 100x ohranou věc ještě vyhledávat někde v archivu?
Zase další výzkum bez výsledku.
Tak nějak - kultura v TV je velmi vzácná věc - občas mrknu na nějaký sport, dokument z ČT2, párkrát do měsíce nahraju pozdě v noci film z Artu a tím u mne TV končí. Zbytek zábavy mi obstará shánění u nás ignorované asijské tvorby, ale to bude asi tím, že nebudu většinový (nenáročný) divák hltající české a americké koniny :-)
to by totiž musel někdo napsat kompletní informaci a ne jen polovinu....pak by to mohlo dávat smysl...
http://www.radiokomunikace.cz/o-spolecnosti/tiskove-centrum/archiv-tiskovych-zprav.html/11_1423-pruzkum:-jak-a-kde-sledujeme-tv-vysilani-
Zdravím Vás pane Zbyňku. Mám pocit jakoby v našich žilách kolovala stejná rodinná krev. Já mám sice upřeno právo sledovat TV na obyčejnou anténu DVB-T, nicméně pokud rodiče tu výsadu mají, tedy občas tu "kulturu" taky vstřebávám, ale řeknu Vám, navoněná bída pro skutečně otlé nebo (ale to se neopovažuji ani napsat).