Hlavní navigace

Průzkum: většina Britů neví, kdy jim skončí analogové vysílání

26. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 4. 2006

Více než třetina Britů (38 procent) nezná plán svojí vlády na přechod od analogového k digitálnímu televiznímu vysílání a pouze sedm procent občanů Spojeného králoství ví, kdy dojde k vypnutí dosluhujícího signálu v jejich regionu. Informace vyplynuly z průzkumu, který zpracovalo britské sdružení na obraznu spotřebitele Which. Spojené království přejde na digitální vysílání postupně mezi lety 2008 až 2012, už za dva roky se začne vypínat analog v okrajových oblastech. Alespoň základní povědomí o přechodu na DVB-T má dnes ale jen 36 procent obyvatel území, na kterých analogové vysílání skončí už v roce 2008. Podle zjištění sdružení Which se televizní digitalizace Britům navíc nelíbí – tři z pěti respondentů uvedli, že jim blížící se ztráta výběru mezi analogovým a digitálním příjmem přijde nefér.

MMF24

Britský regulátor audiovize a telekomunikací Ofcom uvádí, že je v zemi 26 milionů televizních přijímačů, kterých se digitalizace týká. Jejich majitelé si budou muset koupit set-top-box nebo vyměnit starou televizi za nový digitální televizor. Čísla Ofcomu nezahrnují informace o další spotřební elektronice, které se přechod na DVB-T týká rovněž: počty videí a DVD rekordérů. Sdružení Which doporučuje úřadu Digital UK, který má informování občanů o přechodu na digitální příjem v popisu své práce, aby byl ve své činnosti důkladnější. Více aktivity by měl prokázat zejména v okrajových oblastech Británie, protože rok 2008 se rychle blíží.

Zdroj: Digital Media Europe

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).