Hlavní navigace

První alfaverze Firefoxu 3.6: na co se mohou uživatelé těšit?

10. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation vydala Firefox 3.6 Alfa 1 a zároveň zpřesnila plán vývoje nové verze současné tržní dvojky mezi webovými prohlížeči. V první alfaverzi si uživatelé mohou vyzkoušet už některé drobné novinky. Přibyla podpora pro jednoduché skrytí hlavní nabídky, došlo k vylepšení našeptávání textu u formulářových polí na webových stránkách a opět se objevuje podpora pro přepínání mezi panely s využitím nabídky s náhledy. Jádro Gecko 1.9.2 nabídne podporu některých novinek z CSS 3 (vlastnost…

Mozilla Corporation vydala Firefox 3.6 Alfa 1 a zároveň zpřesnila plán vývoje nové verze současné tržní dvojky mezi webovými prohlížeči. V první alfaverzi si uživatelé mohou vyzkoušet už některé drobné novinky. Přibyla podpora pro jednoduché skrytí hlavní nabídky, došlo k vylepšení našeptávání textu u formulářových polí na webových stránkách a opět se objevuje podpora pro přepínání mezi panely s využitím nabídky s náhledy. Jádro Gecko 1.9.2 nabídne podporu některých novinek z CSS 3 (vlastnost background-size, gradienty u background-image) nebo rozhraní pro přehrávání zvuků přiřazených k různým událostem třeba ve webových aplikacích.

Hlavním cílem při vývoji prohlížeče Mozilla Firefox 3.6 je již dříve avizované významné posílení výkonu ve smyslu rychlosti načítání webových stránek, rychlosti spouštění prohlížeče a pružnosti práce s prohlížečem samotným. Vývojáři se nakonec rozhodli dostát slibu a už do této verze integrovat funkcionalitu z experimentálního projektu Personas pro aplikování tzv. lehkých skinů. Svou roli na tomto rozhodnutí mohl sehrát i fakt, že podobná funkce se objevuje v Google Chrome 3. Firefox 3.6 by měl dále nabídnout vylepšeného Správce stahování (hlavně ve smyslu správy stažených souborů) nebo lepší spolupráci s Mac OS X a Windows 7. Na září jsou nyní naplánovány dvě betaverze. Finální verze Firefoxu 3.6 by mohla přijít už v listopadu. (Mozilla Wiki)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).