Hlavní navigace

První město USA přijde o analog v září 2008

13. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 5. 2008

Na letošní září je naplánováno zkušební vypnutí analogového televizního vysílání v USA. Jako první přijdou o analogové vysílání obyvatelé města Wilmington v Severní Karolíně, kde bude analogové šíření televizního signálu ukončeno 8. září 2008.

Federální komunikační komise bude celý proces přechodu na digitální vysílání ve Wilmingtonu monitorovat, aby mohla lépe předcházet případným problémům při vypínání analogu v dalších oblastech. Podobně postupovala i Velká Británie, která nedávno zveřejnila výsledky analýzy vypnutí analogového vysílání ve Whitehavenu. Jeho obyvatelé přišli o analogové vysílání jako první britští diváci v listopadu loňského roku.

KL24

Federální komunikační komise město v Severní Karolíně, kde žije 73 tisíc obyvatel, nevybrala náhodou. Podle regulačního úřadu je totiž Wilmington jedním z mála měst USA, která jsou na přechod na digitální televizní vysílání připravena a kde proti vypnutí analogového vysílání vysilatelé neprotestovali například kvůli obavám ze snížení příjmů z reklamy. Obyvatelé USA se s analogovým vysíláním definitivně rozloučí 17. února 2009.

Zdroj: DigiTAG

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).