Hlavní navigace

První nekódovaný kanál značky Discovery zatím neodstartuje

18. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2009

První satelitní kanál z rodiny Discovery channel zatím neodstartuje. Ve Velké Británii měl 14. května začít vysílat program s názvem Discovery Quest, start byl ale odložen a měl by proběhnout ve druhé polovině letošního roku. Informuje o tom server Satcentrum.com s využitím zahraničních zdrojů.

Značka Discovery je známá zatím jen divákům placené televize v různých platformách včetně satelitu a kabelu. Provozovatel se dosud neangažoval ve volném vysílání a nabízel své programy jen na základě přímé nebo nepřímé abonence. Ve většině případů si diváci nabídku Discovery předplácejí nepřímo prostřednictvím rozšířeného balíčku kabelové nebo satelitní televize. V některých zemích, donedávna i na Slovensku, ale fungovalo i přímé předplatné některého z programů Discovery, který byl nabízen jako nadstandard k rozšířenému balíčku.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.