Hlavní navigace

První obrysy dostal kanál ČT art před měsícem, překvapil šéf Kavčích hor Dvořák

Česká televize se netají tím, že hlavní inspirací pro chystanou šestou stanici byl francouzsko-německý kulturní kanál Arte, který mohou sledovat diváci například na satelitu.
Lukáš Polák 22. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Stanice ČT art, která odstartuje 31. srpna letošního roku a bude věnovaná náročnějšímu divákovi, je čerstvou záležitostí, která se do finální podoby dostala přibližně před měsícem. Tři měsíce jsem pátral po tom, jak dostat kulturu na obrazovku České televize a dostat ji do takových časů, které si zaslouží a zároveň tím neohrozit výkon ostatních kanálů. Podařilo se nám dobře poskládat ČT 1 a ČT 2. V momentě, kdybychom sem začali dávat například magazíny, které nemají tak velkou výkonnost, tak bychom jejich strukturu a výkonnost trochu ovlivnili, uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Hlavní inspiraci našla stanice ČT art podle očekávání ve francouzsko-německém programu Arte.
Autor: repro foto Arte

Hlavní inspiraci našla stanice ČT art podle očekávání ve francouzsko-německém programu Arte.

K TÉMATU: Sledovali jsme živě: Kavčí hory spustí dětský kanál ČT :D a kulturní ČT art

Jedna z variant, která připadala podle Dvořáka v úvahu, bylo toto vysílání umístit na pozici bloku Kavčí hnízdo, jež se přesune na dětský kanál ČT :D, tedy mezi sedmnáctou a dvacátou hodinu. V pět hodin by ale divák, kterého toto vysílání bude zajímat, u obrazovky neseděl. Postupně jsme tedy došli až k tomuto řešení, které dostalo první obrysy někdy před měsícem, konstatoval Dvořák. Jako ideální příklad modelu, na kterém bude fungovat přepínání stanic ČT :D/ČT art, jmenoval Dvořák francouzskou stanici Gulli.

MIF mobilni aplikace

Ukázka z vysílání francouzské stanice Gulli
Autor: repro foto Gulli

Ukázka z vysílání francouzské stanice Gulli

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize chystá zásadní změnu v přístupu ke kultuře, registruje si logo ČT Art

Před den vysílá Gulli pro děti a v osm hodin večer se trochu přebalí a začne vysílat akční filmy. Je to tedy podobný systém s trochu jiným zaměřením a s trochu jiným zacílením, konstatoval šéf Kavčích hor. Veřejnoprávní médium se netají tím, že hlavní inspirací pro spuštění programu ČT art je francouzsko-německý kulturní kanál Arte. Co se týká systému, tedy půlení kanálu, tak jsme vycházeli z toho, že řada jiných televizí včetně veřejnoprávních podobnou věc dělá, aby se pak kanály mohly rozvinout do plných šířek, uvedl pro DigiZone.cz generální ředitel ČT Petr Dvořák.