Hlavní navigace

První šéfka RTVS Zemková: STV půjde z mrakodrapu, zruším Trojku

11. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 2. 2011

UVNITŘ PROJEKT NOVÉ ŘEDITELKY Historicky první generální ředitelkou Rozhlasu a Televize Slovenska, veřejnoprávní instituce, do které se od Nového roku spojili Slovenská televize a Slovenský rozhlas, je dosavadní generální ředitelka Slovenského rozhlasu Miroslava Zemková (na snímku). Do funkce ji ve čtvrtek večer zvolil slovenský parlament. Zemková byla od Nového roku pověřena vedením RTVS, tehdy ji do funkce dočasně jmenoval předseda slovenské Národní rady.

DOKUMENT: Kandidátský projekt nové ředitelky RTVS Miroslavy Zemkové (DOC, 2,1 MB)

Za jeden z prvních úkolů si nová ředitelka stanovila podle serveru Mediálne.sk vystěhování Slovenské televize z mrakodrapu v bratislavské Mlynské dolině. Budova, již z větší části televize nevyužívá, je pro RTVS příliš nákladná. Stěhování z Mlynské doliny svého času plánoval už generální ředitel STV Richard Rybníček, který v televizi provedl velké reformy a propustil více než tisíc zaměstnanců (Rybníček měl poté šéfovat české digitální televizi Febio, která však nezahájila vysílání a nyní je primátorem Trenčína).

K TÉMATU: Na ředitele sloučené Slovenské televize a rozhlasu kandiduje 20 lidí

Dalším krokem, který Zemková plánuje, je zrušení třetího programu STV, sportovní Trojky. K tomu se chystalo už minulé vedení STV, nakonec však tento kanál zachovalo v provizorní podobě. Trojka má podle Zemkové skončit po květnovém mistrovství světa v hokeji, které se uskuteční právě na Slovensku. Funkce ředitelů rozhlasu a televize Zemková zruší, obě instituce budou mít společné programové ředitele či šéfy zpravodajství.

KOMENTÁŘ: Rozhlas a televize Slovenska – politický průšvih roku?

Slovenský parlament ve čtvrtek zvolil i devítičlennou Radu RTVS, v níž zasedne mj. původní autor koncepce sportovního programu STV a někdejší šéfredaktor sportovní redakce slovenské veřejnoprávní televize Andrej Miklánek či bývalý člen Rady STV Miroslav Kollár, který v minulosti kandidoval na funkci generálního ředitele STV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).