Hlavní navigace

První vlna zařízení s Chrome OS v druhé polovině roku

31. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veletrh Computex Taipei 2011 by měl přinést první vlnu zařízení s novým cloudovým operačním systémem Google Chrome OS. První modely by měly představeny a uvedeny nejpozději v druhé polovině letošního roku. Tento termín před časem potvrdil i Google, když oznamoval konec testování svého experimentálního notebooku CR-48, kde si právě vybraní testeři mohli vyzkoušet systém Chrome OS.

Veletrh Computex Taipei 2011 by měl přinést první vlnu zařízení s novým cloudovým operačním systémem Google Chrome OS. První modely by měly představeny a uvedeny nejpozději v druhé polovině letošního roku. Tento termín před časem potvrdil i Google, když oznamoval konec testování svého experimentálního notebooku CR-48, kde si právě vybraní testeři mohli vyzkoušet systém Chrome OS.

První vlaštovky by měly vyrábět společnosti Acer, Asus, Sony či Samsung. Spekuluje se, že mezi prvními budou zařízení jak s procesory od Intelu, tak zástupci s procesory od nVidie. Mělo by se jednat o zařízení s displejem v rozezí od deseti do dvanácti palců, tedy o větší netbooky. Cena některý modelů by mohla jít i pod 300 dolarů.

Zdroj: DigiTimes

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).