Hlavní navigace

První výsledky denní sledovanosti televizí na tn.cz vykazují značné rozdíly

Televize Nova dnes poprvé zveřejnila na svém webu tn.cz pět nejsledovanějších televizních pořadů napříč českými televizními stanicemi za uplynulý pátek, sobotu a neděli, a také výsledky sledovanosti hlavních zpráv Novy, Primy a ČT 1 za tyto tři dny. Data jsou za diváckou skupinu 15 až 54 let, která vyhovuje právě Nově, neboť na diváky v tomto věku tato televize cílí svůj program a prodává reklamní časy.

K TÉMATU: Nova bude zveřejňovat denní sledovanost všech televizí, ale po svém

Server DigiZone.cz má pro srovnání k dispozici i data za cílovou skupinu diváků starších patnácti let, na kterou měří sledovanost všechny ostatní televize. Rozdíl je patrný na první pohled: například nejsledovanější nedělní pořad, film Jedna ruka netleská na ČT 1, sledovalo podle tn.cz 808 tisíc diváků (ve věkové skupině 15 až 54 let), zatímco v divácké skupině starších patnácti let bez omezení horní hranice věku to bylo 1,211 milionu diváků.

Výrazně v neprospěch České televize a Primy vycházejí výsledky sledovanosti hlavních nedělních zpravodajských relací. Nova na tn.cz uvádí u svých Televizních novin 1,140 milionu diváků ve věku 15 až 54 let, u Událostí na ČT 1 pak pouze 290 tisíc diváků a u Zpráv TV Prima 235 tisíc diváků. V divácké skupině lidí starších patnácti let ale Televizní noviny v neděli sledovalo 2,279 milionu diváků, Události 757 tisíc diváků a Zprávy TV prima 626 tisíc diváků. Rozdíly v datech jsou znatelnější právě u ČT a Primy.

Sobotním Událostem na ČT 1 dokonce tn.cz přisuzuje pouze 194 tisíc diváků, tedy něco málo přes tři procenta, ale v divácké skupině starších patnácti let je sledovalo 557 tisíc lidí, což bylo více než šest procent dospělé populace.

Našli jste v článku chybu?