Hlavní navigace

První zatčení v Česku za sdílení hudby, filmů a softwaru

6. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražským policistům ze Skupiny informační kriminality se podařilo odhalit osobu, která na výměnné sítě P2P pod přezdívkou Lubsoft umisťovala nelegálně pořízené kopie hudby, filmů a počítačových programů. Mezinárodní federace hudebního průmyslu (EFPI) podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření mj. z porušování autorského práva již v srpnu loňského roku. Teprve v těchto dnech však policie dopadla třiatřicetiletého muže na jeho pracovišti v Praze 10, kde podle kriminalistů…

Pražským policistům ze Skupiny informační kriminality se podařilo odhalit osobu, která na výměnné sítě P2P pod přezdívkou Lubsoft umisťovala nelegálně pořízené kopie hudby, filmů a počítačových programů. Mezinárodní federace hudebního průmyslu (EFPI) podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření mj. z porušování autorského práva již v srpnu loňského roku. Teprve v těchto dnech však policie dopadla třiatřicetiletého muže na jeho pracovišti v Praze 10, kde podle kriminalistů zneužíval techniku svého zaměstnavatele.

Muž, kterého již policejní rada obvinil ze spáchání trestného činu porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi, je nyní vyšetřován na svobodě a hrozí mu až pět let odnětí svobody nepodmíněně. Výši způsobené škody nyní vyčíslují dotčení nositelé autorských práv, mezi které vedle EFPI patří i OSA a ČPU. (Ministerstvo vnitra)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.